RELACJA Z TURNIEJU
Piotr Szybowicz
PODSUMOWANIE
Festiwal Szachowo Warcabowy w I LO w Szubinie składał się z 8
głównych autonomicznych turniejów rozgrywanych w
różnorodnych klasyfikacjach: 1) XVII Mistrzostw Polski Mężczyzn w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych, 2) XVII Mistrzostw Polski Kobiet w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych, 3) XXXVI Mistrzostw Polski Mężczyzn w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych, 4) XXXVI Mistrzostw Polski Kobiet w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych, 5) X FIDE OPEN Szubin - Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 6) Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych, 7) Turnieju Warcabowego - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta", 8) Turnieju Szachowego - Powstanie Wielkopolskie - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta".
Lista głównych organizatorów przedsięwzięcia: I LO im.
Stanisława Wyspiańskiego, Polski Związek Warcabowy, Kujawsko - Pomorski
Związek Szachowy i MDK 1 Bydgoszcz. Fundusze pozyskano z: Urzędu Miasta
i Gminy Szubin, Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin, MDK 1 w Bydgoszczy i firmy PC-Best.
Na festiwalu byli obecni: burmistrz Szubina Artur Michalak, wiceburmistrz Szubina Krystyna Sichel, dyrektor I LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska - Hilscher, prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski, wiceprezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Andrzej Leśniak, wiceprezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Karol Jaroch. W skład obsady sędziowskiej wchodzili: Wioletta Flisikowska, Jarosław Wiśniewski, Jacek Górny, Anna Sternalska - Lepak i Mikołaj Włoch. Nad całością czuwała nauczycielka I LO w Szubinie Lidia Leciejewska, a dyrektorem festiwalu był Piotr Szybowicz.
We wszystkich imprezach składających się na Festiwal Szachowo - Warcabowy w I LO w Szubinie startowało 260 zawodników (warcaby stupolowe - 125, warcaby klasyczne - 18, szachy - 117).
Szczegółowy rozkład uczestników przedstawiał się w
nastepujący sposób: Mistrzostwa Polski w Grze Aktywnej w
Warcabach Stupolowych - 53 (mężczyźni - 36, kobiety 17), Mistrzostwa
Polski w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych - 51 (mężczyźni -
35, kobiety - 16). Mistrzostwa Województwa w Szachach
Błyskawicznych - 59, Drużynowe Mistrzostwa Województwa w
Szachach Błyskawicznych - 32, Powstanie Wielkopolskie - Puchar
Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" - warcaby stupolowe - 21,
warcaby klasyczne - 18, szachy - 26.
Warto przedstawić szczegółowy wykaz klubów, które
reprezentowali poszczególni gracze. Warcaby - LKS Unia Horyniec
Zdrój, OKS Sokół Wrocław, GKS Diagram Mińsk Mazowiecki,
MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, GZ LZS Darłowo, LKS Olymp Błonie, UKS
Lokator Gniezno, LZS Senet Janikowo, LKS Czarna Damka Lututów,
UKS Roszada Lipno, UKS Struga Marki, LKS Zuch Rychlik, MDK 1 Bydgoszcz,
SIN Razem Świecie, LUKS Zefir Janikowo, MLKS Krajna Sępólno
Krajeńskie, SDK Szubin, I LO Szubin, UKS Szachowa Dwójka Szubin.
Szachy - UKS Smecz Konin, SSz Gminy Pawłowice, KMK Szach Victoria
Komplexbud, LKS Chrobry Gniezno, BKS Chemik Bydgoszcz, UKS MDK 1 Hetman
Bydgoszcz, MKS EMDEK Bydgoszcz, PKS Leśny Bydgoszcz, PKS Wiatrak
Bydgoszcz, UKS OPP Toruń, AZS UMK Toruń, KSz Gambit Świecie, ŻTMS
Baszta Żnin, MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie, LUKS Feniks Mrocza,
NOK Nakło, UKS Szachowa Dwójka Szubin.
Cieszy liczny udział miłośników szachów i warcabów
z licznych miejscowości gminy Szubin (Szubina, Rynarzewa, Szkocji,
Kołaczkowa, Samoklęsk, Królikowa, Smolnik i Kowalewa).
Nagrody finansowe (wpisowe z turnieju) - Mistrzostwa Polski w Grze
Aktywnej w Warcabach Stupolowych: mężczyźni - I miejsce 500, II miejsce
300, III miejsce 200, IV miejsce 100, V miejsce 50 (razem 1150),
kobiety - I miejsce
300, II miejsce 200, III miejsce 100, IV miejsce 50 (razem 650), razem
1800, Mistrzostwa Polski
w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych: mężczyźni - I miejsce
450, II miejsce 250, III miejsce 150, IV miejsce 110, V miejsce 70
(razem 1030),
kobiety - I miejsce 250, II miejsce 150, III miejsce 100, IV miejsce
70 (razem 570), razem 1600, Mistrzostwa Województwa w Szachach
Błyskawicznych: mężczyźni
- I miejsce 200, II miejsce 150, III miejsce 100, IV miejsce 80, V
miejsce 60, kobiety - I miejsce 120, razem 710, Drużynowe Mistrzostwa
Województwa w Szachach Błyskawicznych: I miejsce 200, II miejsce
160, III miejsce 120, IV miejsce 80, razem 560. Organizatorzy rozdali
150
nagród rzeczowych (dla większości uczestników), 38
pucharów, 61 medali i 70 dyplomów. 20% z wpisowego na
turnieje warcabowe zostanie wpłacone na konto Polskiego Związku
Warcabowego.
SOBOTA 3 LUTEGO 2018
1) XVII Mistrzostwa Polski Mężczyzn
w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100)
W sobotę 3 lutego w szubińskim I
LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się oficjalne finały XVII
Mistrzostw Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100) z
udziałem najlepszych warcabistów z całego kraju. Na uroczystym
rozpoczęciu turnieju byli obecni: burmistrz Szubina Artur Michalak i dyrektor LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher. Mistrzem Polski mężczyzn został Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie), a na kolejnych miejscach podium znaleźli się: Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno) i Mariusz Ślęzak (LKS Czarna Damka Lututów). Mistrzostwo Polski kobiet zdobyła Arleta Flisikowska (LKS Zuch Rychlik), która wyprzedziła Katarzynę Stańczuk (LKS Olymp Błonie) i Martę Bańkowską
(UKS Struga Marki). W obu imprezach startowało 53 warcabistów
(36 mężczyzn i 17 kobiet). Obowiązki sędziego głównego
sprawowała Wioletta Flisikowska, kierownictwo championatu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza, a nad całością z ramienia LO czuwała Lidia Leciejewska. Turniej wspomagali: Urząd Miasta i Gminy Szubin i szczecińska firma PC-Best.
Klasyfikacja indywidualna - seniorzy |
M |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
M+ |
Karol Dudkiewicz |
LKS Olymp Błonie |
11/14 |
2 |
MF |
Filip Kuczewski |
UKS Roszada Lipno |
11 |
3 |
MF |
Mariusz Ślęzak |
LKS Czarna Damka Lututów |
10 |
4 |
MF |
Bartosz Gronowski |
UKS Lokator Gniezno |
10 |
5 |
K+ |
Jakub Gazda |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
10 |
6 |
MF |
Łukasz Kosobudzki |
MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki |
10 |
7 |
M+ |
Sylwester Flisikowski |
LKS Zuch Rychlik |
10 |
8 |
M+ |
Damian Jakubik |
UKS Lokator Gniezno |
9 |
9 |
I |
Jakub Stacewicz |
LKS Olymp Błonie |
9 |
10 |
K |
Mateusz Stańczuk |
LKS Olymp Błonie |
8 |
10 |
K |
Krzysztof Kortas |
LUKS Zefir Janikowo |
8 |
12 |
MF |
Piotr Paluch |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
8 |
13 |
K |
Kamil Krygier |
UKS Lokator Gniezno |
8 |
14 |
I |
Tomasz Marczuk |
OKS Sokół Wrocław |
8 |
15 |
I+ |
Bogdan Bańkowski |
UKS Struga Marki |
7 |
16 |
AM |
Marcin Grzesiak |
UKS Struga Marki |
7 |
17 |
I |
Grzegorz Matuszewski |
SIN Razem Świecie |
7 |
18 |
I |
Marcin Chęsiak |
OKS Sokół Wrocław |
7 |
19 |
III |
Tymoteusz Myszuk |
UKS Roszada Lipno |
7 |
20 |
II |
Kacper Waś |
UKS Struga Marki |
7 |
21 |
K+ |
Paweł Suchecki |
UKS Struga Marki |
7 |
22 |
II+ |
Amadeusz Zyber-Moszak |
UKS Roszada Lipno |
6 |
23 |
I |
Daniel Skowronek |
GZ LZS Darłowo |
6 |
24 |
II |
Michał Węgrzyn |
OKS Sokół Wrocław |
6 |
25 |
II+ |
Sebastian Wieczorek |
UKS Roszada Lipno |
6 |
26 |
III |
Dominik Rubaj |
SIN Razem Świecie |
6 |
27 |
I+ |
Jan Chrząszcz |
LZS Senet Janikowo |
6 |
28 |
I++ |
Marcin Wocial |
GKS Diagram Mińsk Mazowiecki |
6 |
29 |
II |
Mateusz Skobel |
LUKS Gry Logiczne Wronki |
6 |
30 |
I |
Edward Wilczewski |
SIN Razem Świecie |
5 |
31 |
I |
Jarosław Przybył |
LKS Zuch Rychlik |
5 |
32 |
II |
Łukasz Wocial |
GKS Diagram Mińsk Mazowiecki |
5 |
33 |
III |
Kamil Kubiak |
LZS Senet Janikowo |
4 |
34 |
III |
Mateusz Wysokiński |
UKS Roszada Lipno |
4 |
35 |
IV |
Kacper Kubiak |
LZS Senet Janikowo |
2 |
36 |
IV |
Filip Gotowski |
MDK 1 Bydgoszcz |
0 |
Medaliści - Mężczyźni
2) XVII Mistrzostwa Polski Kobiet
w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100)
Klasyfikacja indywidualna - kobiety |
M |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
MFF |
Arleta Flisikowska |
LKS Zuch Rychlik |
12/14 |
2 |
MFF |
Katarzyna Stańczuk |
LKS Olymp Błonie |
10 |
3 |
M+ |
Marta Bańkowska |
UKS Struga Marki |
10 |
4 |
K++ |
Agnieszka Szymańska |
UKS Roszada Lipno |
9 |
5 |
K+ |
Natalia Zaborniak |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
8 |
6 |
K |
Marta Stangret |
MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki |
8 |
7 |
II |
Wiktoria Szóstak |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
7 |
8 |
I |
Ludwika Moczulska |
UKS Struga Marki |
7 |
9 |
III |
Oliwia Kenig |
LKS Zuch Rychlik |
7 |
10 |
III |
Emilia Lepak |
MDK 1 Bydgoszcz |
7 |
11 |
I |
Danuta Skrzyńska |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
7 |
12 |
II+ |
Katarzyna Pisarska |
UKS Roszada Lipno |
7 |
13 |
III |
Aleksandra Skobel |
LUKS Gry Logiczne Wronki |
7 |
14 |
II |
Aleksandra Walkowska |
UKS Roszada Lipno |
7 |
15 |
I |
Agata Flisikowska |
LKS Zuch Rychlik |
6 |
16 |
II |
Dominika Podhorodecka |
LUKS Zefir Janikowo |
5 |
17 |
IV |
Oliwia Ziemska |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
2 |
Medaliści - Kobiety
3) Turniej Warcabowy - Powstanie Wielkopolskie
Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta"
W
szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się
Turniej Warcabowy - Powstanie Wielkopolskie - Puchar
Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" z udziałem 39
warcabistów z Bydgoszczy, Świecia, Janikowa, Nakła, Unisławia, Szubina,
Rynarzewa, Kowalewa, Samoklęsk, Kołaczkowa i Królikowa. W
zawodach rywalizowano w
dwóch grupach turniejowych, a medalistów wyłoniono w
pięciu klasyfikacjach: do lat 7, 9, 11, 13 i open.
Mieszkańcy gminy Szubin wywalczyli 8 medali (I miejsce - Julia Ircha (SP 1 Szubin), Martyna Ircha (SP 1 Szubin), Wojciech Chudzyński (SDK Szubin / SP 1 Szubin), II miejsce - Dariusz Wargulec (SDK Szubin), Aleksandra Żygórska (SP 1 Szubin), III miejsce - Dominik Iwiński (I LO Szubin), Sebastian Król (SDK Szubin / SP Rynarzewo), Martyna Majda (SDK Szubin / SP 1 Szubin).
Szczegółowe wyniki zawodów przedstawiają się następująco: Turniej A - I miejsce Oskar Dudka, II miejsce Dawid Gotowski, III miejsce Martyna Jaworska.
Klasyfikacja open - I miejsce Bartosz Baranowski, II miejsce Dariusz
Wargulec, III miejsce Dominik Iwiński, klasyfikacja do lat 13 - I
miejsce Julia Ircha, II miejsce Miłosz Ziemkiewicz, klasyfikacja do lat
11 - I miejsce Oskar Dudka, II miejsce Dawid Gotowski, III miejsce
Martyna Jaworska. Turniej B - I miejsce Martyna Ircha, II miejsce Kacper Pejka, III miejsce Sebastian Król.
Klasyfikacja do lat 7 - I miejsce Wojciech Chudzyński, II miejsce
Aleksandra Żygórska, III miejsce Martyna Majda, klasyfikacja do lat 9 -
I miejsce Martyna Ircha, II miejsce Kacper Pejka, III miejsce Sebastian
Król.
Imprezę współorganizował Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Bydgoszczy, obowiązki sędziów sprawowali: Anna Sternalska - Lepak (MDK 1 Bydgoszcz) i Mikołaj Włoch (MDK 1 Bydgoszcz, BKS Chemik Bydgoszcz), kierownictwem przedsięwzięcia zajmował się Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin, MDK 1 Bydgoszcz), a całość miała pod czujnym okiem Lidia Leciejewska (I LO Szubin).
Klasyfikacja indywidualna - 11, 13, open |
M |
Grupa |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
11 |
1 |
Oskar Dudka |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
12/14 |
2 |
11 |
2 |
Dawid Gotowski |
MDK 1 Bydgoszcz / Unisław |
11 |
3 |
11 |
3 |
Martyna Jaworska |
SIN Razem Świecie |
10 |
4 |
open |
1 |
Bartosz Baranowski |
MDK 1 Bydgoszcz |
10 |
5 |
open |
2 |
Dariusz Wargulec |
SDK Szubin |
9 |
6 |
open |
3 |
Dominik Iwiński |
I LO Szubin |
9 |
7 |
11 |
4 |
Ewa Gutkowska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
8 |
8 |
open |
4 |
Wojciech Wiechowski |
Nakło |
8 |
9 |
11 |
5 |
Melisa Kowalska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 25 |
8 |
10 |
11 |
6 |
Szymon Raźny |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
8 |
11 |
11 |
7 |
Katarzyna Wargulec |
SDK Szubin / SP 2 |
7 |
12 |
13 |
1 |
Julia Ircha |
SP 1 Szubin / Kołaczkowo |
6 |
13 |
11 |
8 |
Maciej Sobczak |
SDK Szubin / SP 2 |
6 |
14 |
open |
5 |
Hubert Zdralek |
I LO Szubin |
6 |
15 |
11 |
9 |
Leila Bennour |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
6 |
16 |
11 |
10 |
Ernest Januszewski |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
6 |
17 |
11 |
11 |
Maja Lu Ngoc |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
5 |
18 |
13 |
2 |
Miłosz Ziemkiewicz |
MDK 1 Bydgoszcz / SP Przyszłość |
5 |
19 |
11 |
12 |
Maria Terlecka |
SP Królikowo |
5 |
20 |
11 |
13 |
Agata Trela |
Janikowo |
5 |
21 |
11 |
14 |
Daria Bronchardt |
SDK Szubin |
2 |
Klasyfikacja indywidualna - 7, 9 |
M |
Grupa |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
Dzieci do lat 9 |
1 |
Martyna Ircha |
SP 1 Szubin / Kołaczkowo |
12/14 |
2 |
Dzieci do lat 9 |
2 |
Kacper Pejka |
LUKS Zefir Janikowo |
12 |
3 |
Dzieci do lat 9 |
3 |
Sebastian Król |
SDK Szubin / Rynarzewo |
10 |
4 |
Dzieci do lat 9 |
4 |
Wojciech Irlik |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 60 |
9 |
5 |
Dzieci do lat 9 |
5 |
Laura Biżek |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 60 |
8 |
6 |
Dzieci do lat 9 |
6 |
Bartosz Syka |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 57 |
8 |
7 |
Dzieci do lat 9 |
7 |
Igor Szczepaniak |
SDK Szubin / SP Kowalewo |
8 |
8 |
Dzieci do lat 7 |
1 |
Wojciech Chudzyński |
SDK Szubin / SP 1 |
8 |
9 |
Dzieci do lat 9 |
8 |
Apolonia Rusowicz |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 25 |
8 |
10 |
Dzieci do lat 9 |
9 |
Kaja Stępniewska |
SDK Szubin / SP 2 |
7 |
11 |
Dzieci do lat 9 |
10 |
Jakub Grochala |
SDK Szubin / SP 2 |
6 |
12 |
Dzieci do lat 9 |
11 |
Wiktoria Grabowska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
6 |
13 |
Dzieci do lat 7 |
2 |
Aleksandra Żygórska |
SP 1 Szubin |
6 |
14 |
Dzieci do lat 7 |
3 |
Martyna Majda |
SDK Szubin / SP 1 |
5 |
15 |
Dzieci do lat 9 |
12 |
Bartosz Bejmowicz |
SDK Szubin / SP 1 |
5 |
16 |
Dzieci do lat 9 |
13 |
Alicja Ryszewska |
SDK Szubin / SP 2 |
4 |
17 |
Dzieci do lat 9 |
14 |
Karolina Trela |
Janikowo |
4 |
18 |
Dzieci do lat 7 |
4 |
Mikołaj Bronchardt |
SDK Szubin / Przedszkole 2 |
0 |
Medaliści - grupa open
Medaliści - grupa do lat 13
Medaliści - grupa do lat 11
Medaliści - grupa do lat 9
Medaliści - grupa do lat 7
NIEDZIELA 4 LUTEGO 2018
4) XXXVI Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Grze Błyskawicznej
w Warcabach Stupolowych (100)
W niedzielę 4 lutego w szubińskim I
LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się oficjalne finały XXXVI
Mistrzostw Polski w Grze Błyskawicznej (3 minuty na partię + 2
doliczane sekundy na każde posunięcie) w Warcabach Stupolowych (100) z
udziałem czołowych warcabistów z całego kraju. Na uroczystym
rozpoczęciu turnieju byli obecni: wiceburmistrz Szubina Krystyna Sichel i dyrektor LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska - Hilscher.
Złoty medal Mistrzostw Polski w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych wywalczył Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki), srebrny medal Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie), a brązowy medal Damian Jakubik (UKS Lokator Gniezno). Tytuł mistrzyni Polski w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych zdobyła Arleta Flisikowska (LKS Zuch Rychlik), wicemistrzynią Polski została Katarzyna Stańczuk (LKS Olymp Błonie), drugą wicemistrzynią okazała się Marta Stangret (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki).
W obu imprezach startowało 51 warcabistów
(35 mężczyzn i 16 kobiet). Obowiązki sędziego głównego
sprawowała Wioletta Flisikowska, kierownictwo championatu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza, a nad całością z ramienia LO czuwała Lidia Leciejewska. Turniej wspomagali: Urząd Miasta i Gminy Szubin i szczecińska firma PC-Best.
Klasyfikacja indywidualna - seniorzy |
M |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
MF |
Łukasz Kosobudzki |
MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki |
18/26 |
2 |
M+ |
Karol Dudkiewicz |
LKS Olymp Błonie |
18 |
3 |
M+ |
Damian Jakubik |
UKS Lokator Gniezno |
20 |
4 |
I++ |
Mateusz Piątek |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
18 |
5 |
MF |
Bartosz Gronowski |
UKS Lokator Gniezno |
17 |
6 |
K |
Krzysztof Kortas |
LUKS Zefir Janikowo |
16 |
7 |
MF |
Mariusz Ślęzak |
LKS Czarna Damka Lututów |
16 |
8 |
K+ |
Jakub Gazda |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
16 |
9 |
MF |
Filip Kuczewski |
UKS Roszada Lipno |
16 |
10 |
I |
Marek Knioła |
GKS Diagram Mińsk Mazowiecki |
15 |
11 |
AM |
Marcin Grzesiak |
UKS Struga Marki |
15 |
12 |
K |
Mateusz Stańczuk |
LKS Olymp Błonie |
14 |
13 |
I |
Jarosław Przybył |
LKS Zuch Rychlik |
14 |
14 |
I |
Tomasz Marczuk |
OKS Sokół Wrocław |
14 |
15 |
I |
Jakub Stacewicz |
LKS Olymp Błonie |
14 |
16 |
K+ |
Paweł Suchecki |
UKS Struga Marki |
14 |
17 |
I |
Daniel Skowronek |
GZ LZS Darłowo |
14 |
18 |
I++ |
Marcin Wocial |
GKS Diagram Mińsk Mazowiecki |
13 |
19 |
K |
Kamil Krygier |
UKS Lokator Gniezno |
13 |
20 |
I |
Marcin Chęsiak |
OKS Sokół Wrocław |
13 |
21 |
M+ |
Sylwester Flisikowski |
LKS Zuch Rychlik |
13 |
22 |
II |
Kacper Waś |
UKS Struga Marki |
13 |
23 |
I+ |
Bogdan Bańkowski |
UKS Struga Marki |
13 |
24 |
I+ |
Jan Chrząszcz |
LZS Senet Janikowo |
13 |
25 |
III |
Dominik Rubaj |
SIN Razem Świecie |
13 |
26 |
MF |
Piotr Paluch |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
12 |
27 |
III |
Tymoteusz Myszuk |
UKS Roszada Lipno |
12 |
28 |
III |
Mateusz Wysokiński |
UKS Roszada Lipno |
12 |
29 |
II |
Łukasz Wocial |
GKS Diagram Mińsk Mazowiecki |
11 |
30 |
III |
Mateusz Kozaczyński |
LZS Senet Janikowo |
10 |
31 |
III |
Paweł Kozaczyński |
LZS Senet Janikowo |
8 |
32 |
IV |
Filip Gotowski |
MDK 1 Bydgoszcz |
8 |
33 |
IV |
Jakub Kozaczyński |
LZS Senet Janikowo |
6 |
34 |
V |
Dawid Gotowski |
MDK 1 Bydgoszcz |
6 |
35 |
V |
Oskar Dudka |
MDK 1 Bydgoszcz |
2 |
medaliści - mężczyźni
5) XXXVI Mistrzostwa Polski Kobiet w Grze Błyskawicznej
w Warcabach Stupolowych (100)
Klasyfikacja indywidualna - kobiety |
M |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
MFF |
Arleta Flisikowska |
LKS Zuch Rychlik |
17/18 |
2 |
MFF |
Katarzyna Stańczuk |
LKS Olymp Błonie |
16 |
3 |
K |
Marta Stangret |
MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki |
12 |
4 |
K+ |
Natalia Zaborniak |
LKS Unia Horyniec Zdrój |
11 |
5 |
M+ |
Marta Bańkowska |
UKS Struga Marki |
10 |
6 |
K++ |
Agnieszka Szymańska |
UKS Roszada Lipno |
10 |
7 |
I |
Ludwika Moczulska |
UKS Struga Marki |
9 |
8 |
I |
Danuta Skrzyńska |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
9 |
9 |
II |
Aleksandra Walkowska |
UKS Roszada Lipno |
8 |
10 |
II |
Wiktoria Szóstak |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
8 |
11 |
I |
Agata Flisikowska |
LKS Zuch Rychlik |
8 |
12 |
III |
Emilia Lepak |
MDK 1 Bydgoszcz |
8 |
13 |
II+ |
Katarzyna Pisarska |
UKS Roszada Lipno |
7 |
14 |
III |
Oliwia Kenig |
LKS Zuch Rychlik |
6 |
15 |
IV |
Oliwia Ziemska |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
5 |
16 |
III |
Antonina Dobrowolska |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
0 |
Medaliści - kobiety
6) X FIDE OPEN Szubin
Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych
Oprócz Mistrzostw Polski w Warcabach
Stupolowych w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się
Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe
Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych. Turniej
zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego.
Obowiązki arbitrów pełnili: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski i Jacek Górny, a obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: wiceburmistrz Szubina Krystyna Sichel i dyrektor I LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher. Fundusze pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.
Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice), a kolejne miejsca na podium zajęli: Przemysław Szmidt (UKS OPP Toruń) i Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Angelika Leśniak (KSz Gambit Świecie), III miejsce Ewelina Pyżewska (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem Szubina okazał się Jerzy Białas, który uplasował się na XXXIII pozycji.
W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach
Błyskawicznych startowało 8 zespołów, wśród
których na podium znalazły się: UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, BKS
Chemik Bydgoszcz i MKS EMDEK Bydgoszcz. W turnieju wystąpił miejscowy
zespół UKS Szachowej Dwójki Szubin, który
uplasował się na V pozycji. Barwy Szubina reprezentowali: I szachownica
Piotr Szybowicz (4,5/7), II szachownica Mikołaj Włoch (4,5/7), III
szachownica Jerzy Białas (2/7), IV szachownica Piotr Lech (1,5/7).
Wyniki turnieju |
M |
Grupa |
T |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
M |
M |
Karol Jaroch |
SSz Gminy Pawłowice |
9,5/11 |
2 |
M |
I++ |
Przemysław Szmidt |
UKS OPP Toruń |
8 |
3 |
M |
K+ |
Marek Olszewski |
BKS Chemik Bydgoszcz |
8 |
4 |
M |
IM |
Krzysztof Żołnierowicz |
KSz Gambit Świecie |
7,5 |
5 |
M |
I++ |
Mateusz Budnik |
UKS OPP Toruń |
7,5 |
6 |
M |
I+ |
Piotr Skowroński |
UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz |
7,5 |
7 |
M |
I++ |
Piotr Konieczyński |
ŻTMS Baszta Żnin |
7,5 |
8 |
M |
K |
Marek Kubicki |
AZS UMK Toruń |
7,5 |
9 |
M |
I |
Jacek Jesse |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
7 |
10 |
M |
I |
Kacper Kacprzak |
BKS Chemik Bydgoszcz |
7 |
11 |
M |
I+ |
Karol Kacprzak |
BKS Chemik Bydgoszcz |
7 |
12 |
M |
K |
Mariusz Mazalon |
UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz |
7 |
13 |
M |
I |
Stanisław Paprocki |
BKS Chemik Bydgoszcz |
7 |
14 |
M |
I |
Tomasz Katafiasz |
ŻTMS Baszta Żnin |
7 |
15 |
M |
I |
Andrzej Karpiński |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
6,5 |
16 |
K |
I+ |
Zuzanna Borkowska |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
6,5 |
17 |
M |
FM |
Bartłomiej Siwiec |
UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz |
6,5 |
18 |
M |
II |
Jacek Urban |
KSz Gambit Świecie |
6,5 |
19 |
M |
I |
Borys Paliwoda |
ŻTMS Baszta Żnin |
6,5 |
20 |
M |
II |
Rafał Janiak |
Piotrków Kujawski |
6 |
21 |
M |
II |
Adam Gołąbiewski |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
6 |
22 |
M |
II |
Kamil Lendzion |
KMK Szach Victoria Komplexbud |
6 |
23 |
M |
IV |
Hubert Gabryszewski |
NOK Nakło |
6 |
24 |
M |
I |
Sebastian Przerwa |
UKS Smecz Konin |
6 |
25 |
M |
II |
Mariusz Jaźwiecki |
KSz Gambit Świecie |
6 |
26 |
M |
I+ |
Waldemar Starzyński |
BKS Chemik Bydgoszcz |
6 |
27 |
M |
II |
Jan Krzyżaniak |
PKS Leśny Bydgoszcz |
6 |
28 |
M |
II |
Kamil Rosiński |
LUKS Feniks Mrocza |
6 |
29 |
M |
I |
Jan Klimkowski |
UKS Smecz Konin |
5,5 |
30 |
M |
|
Tomasz Zieliński |
Toruń |
5,5 |
31 |
M |
II |
Igor Jankowski |
UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz |
5,5 |
32 |
M |
I++ |
Mariusz Darowicki |
UKS OPP Toruń |
5 |
33 |
M |
I |
Jerzy Białas |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
5 |
34 |
M |
II+ |
Tomasz Straszewski |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
5 |
35 |
M |
I++ |
Piotr Szybowicz |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
5 |
36 |
M |
I |
Antoni Paprocki |
BKS Chemik Bydgoszcz |
5 |
37 |
M |
III |
Damian Binger |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
5 |
38 |
M |
II |
Zygmunt Majdan |
Szkocja |
5 |
39 |
M |
II |
Szymon Podlewski |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
5 |
40 |
K |
I |
Angelika Leśniak |
KSz Gambit Świecie |
5 |
41 |
M |
II |
Franciszek Kinczewski |
KSz Gambit Świecie |
5 |
42 |
M |
II |
Kacper Leśniak |
KSz Gambit Świecie |
4,5 |
43 |
M |
II |
Leszek Bultrowicz |
KSz Gambit Świecie |
4,5 |
44 |
M |
III |
Bartosz Przybylski |
PKS Wiatrak Bydgoszcz |
4,5 |
45 |
K |
II+ |
Ewelina Pyżewska |
KSz Gambit Świecie |
4,5 |
46 |
K |
II+ |
Sandra Waszkowska |
KSz Gambit Świecie |
4,5 |
47 |
K |
III |
Roksana Bromirska |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
4 |
48 |
K |
I |
Anna Żebrowska |
AZS UMK Toruń |
4 |
49 |
M |
II |
Miłosz Juszczak |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
4 |
50 |
K |
II |
Ewa Karkowska |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
4 |
51 |
M |
III |
Adam Stańczak |
KSz Gambit Świecie |
4 |
52 |
M |
III |
Michał Kotulski |
LUKS Feniks Mrocza |
4 |
53 |
M |
II |
Marcel Kutowski |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
3,5 |
54 |
K |
II+ |
Ewelina Kot |
KSz Gambit Świecie |
3,5 |
55 |
M |
I |
Tomasz Theuss |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
3,5 |
56 |
M |
K+ |
Jarosław Paprocki |
PKS Wiatrak Bydgoszcz |
3 |
57 |
M |
III |
Gracjan Bromirski |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
3 |
58 |
M |
III |
Jan Rosiński |
LUKS Feniks Mrocza |
2 |
59 |
K |
III |
Martyna Rzymek |
KSz Gambit Świecie |
2 |
Medaliści - mężczyźni
Medaliści - kobiety
7) Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych
Wyniki turnieju |
M |
Klub |
Punkty meczowe |
Punkty małe |
1 |
UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz |
13 |
23,0 |
2 |
BKS Chemik Bydgoszcz |
12 |
23,0 |
3 |
MKS EMDEK Bydgoszcz |
10 |
15,5 |
4 |
UKS OPP Toruń |
8 |
17,0 |
5 |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
6 |
12,5 |
6 |
KSz Gambit Świecie |
5 |
10,0 |
7 |
FC Jasiu |
1 |
7,5 |
8 |
KSz Gambit Świecie Kobiety |
1 |
3,5 |
Medaliści - UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz
Medaliści - BKS Chemik Bydgoszcz
Medaliści - MKS EMDEK Bydgoszcz
Medaliści - KSz Gambit Świecie
8) Turniej Szachowy - Powstanie Wielkopolskie
Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta"
4 lutego w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego
zorganizowano turniej towarzyszący mistrzostwom województwa,
upamiętniający jedno z ważniejszych wydarzeń w historii miasta. Tym
razem rywalizowano w zawodach szachowych - Powstanie Wielkopolskie -
Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta". Na listach
startowych znalazło się 26 miłośników 64 pól z
Bydgoszczy, Sępólna Krajeńskiego, Żnina, Nakła, Miastowic,
Aleksandrowa Kujawskiego, Łochowa, Szubina i Rynarzewa. Nagrody wręczali: wiceburmistrz Szubina Krystyna Sichel i dyrektor I LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher. Fundusze pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.
Trzy pierwsze miejsca zajęli: Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno), Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno) i Zbigniew Bela (PKS Leśny Bydgoszcz). W poszczególnych grupach rankingowych tryumfowali: grupa 1600 - I miejsce Alan Jagodzińśki, II miejsce Olaf Jagodziński, III miejsce Jan Kudłacik, grupa 1400 - I miejsce Zbigniew Bela, II miejsce Adam Górecki, III miejsce Dominik Bauza, grupa 1200 - I miejsce Janusz Przybylski, grupa 1000 - I miejsce Grzegorz Podlewski, II miejsce Wojciech Wiechowski, III miejsce Marcin Domiński. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Szubina okazał się Marcin Domiński, a najlepszym szachistą I LO w Szubinie został Hubert Zdralek. Arbitrami przedsięwzięcia byli: Piotr Szybowicz i Mikołaj Włoch.
Wyniki turnieju |
M |
Tytuł |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
III |
1 |
Alan Jagodziński |
LKS Chrobry Gniezno |
6/7 |
2 |
III |
2 |
Olaf Jagodziński |
LKS Chrobry Gniezno |
6 |
3 |
IV |
1 |
Zbigniew Bela |
PKS Wiatrak Bydgoszcz |
5,5 |
4 |
IV |
2 |
Adam Górecki |
Aleksandrów Kujawski |
5 |
5 |
IV |
3 |
Dominik Bauza |
ŻTMS Baszta Żnin |
5 |
6 |
III |
3 |
Jan Kudłacik |
PKS Leśny Bydgoszcz |
4,5 |
7 |
III |
4 |
Mateusz Boniecki |
NOK Nakło |
4 |
8 |
|
1 |
Grzegorz Podlewski |
Bydgoszcz |
4 |
9 |
|
2 |
Wojciech Wiechowski |
Nakło |
4 |
10 |
III |
5 |
Szymon Hołyński |
UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz |
4 |
11 |
|
3 |
Marcin Domiński |
Szubin |
4 |
12 |
IV |
4 |
Tomasz Kamiński |
Bydgoszcz |
4 |
13 |
|
4 |
Maciej Bokwa |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
4 |
14 |
III |
6 |
Gerard Balcerek |
PKS Leśny Bydgoszcz |
3 |
15 |
|
5 |
Piotr Dyl |
Łochowo |
3 |
16 |
|
6 |
Dawid Sala |
SDK Szubin |
3 |
17 |
|
7 |
Dariusz Góreck |
Nakło |
3 |
18 |
|
8 |
Szymon Raźny |
MDK 1 Bydgoszcz |
3 |
19 |
V |
1 |
Janusz Przybylski |
Łochowo |
3 |
20 |
|
9 |
Szymon Staszak |
Szubin |
3 |
21 |
|
10 |
Sebastian Król |
SDK Szubin / Rynarzewo |
2,5 |
22 |
|
11 |
Hubert Zdralek |
I LO Szubin |
2,5 |
23 |
|
12 |
Artur Raźny |
Bydgoszcz |
2 |
24 |
|
13 |
Inga Kotowska |
MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie |
2 |
25 |
|
14 |
Bartosz Górecki |
Nakło |
1 |
26 |
|
15 |
Adam Maciejewski |
SDK Szubin |
1 |
Medaliści - grupa 1600
Medaliści - grupa 1400
Medaliści - grupa 1200
Medaliści - grupa 1000
|
|
|