RELACJA Z TURNIEJU
Piotr Szybowicz - Mistrzostwa
Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Błyskawicznej w
Warcabach Stupolowych zgromadziły na starcie 48
zawodników.
Najwięcej warcabistów wystawił MDK 1 Bydgoszcz - 29 (SP 60 - 13,
SP 28 - 5, SP 25 - 3, SP 57 - 2). W poszczególnych turniejach
zagrała następująca liczba
uczestników: turniej A - 14, turniej B - 8, turniej C - 10,
turniej D - 16. Co ciekawe w turniejach juniorów startowało
więcej dziewczynek niż chłopców. Organizacji
championatu podjął się MDK 1 w Bydgoszczy, obowiązki sędziego championatu sprawował Dariusz Trafny, któremu pomagali Piotr
Szybowicz, Anna Sternalska - Lepak, Grażyna Tomasik i Katarzyna Klarkowska.
Grano przy wykorzystaniu systemu
szwajcarskiego, na dystansie 7 rund z
czasem 5 minut na zawodnika. W przypadku równej
ilości punktów decydował w kolejności MSolk. i RSolk. W turnieju
prowadzono klasyfikację
drużynową seniorów, juniorów i juniorek starszych
(turniej A), juniorów do lat 13 (turniej B), juniorek do lat 13
(turniej C). Do wyniku
drużyny zaliczano 3 najlepsze zdobycze
punktowe zawodników z danego klubu. Klasyfikację indywidualną
juniorek i juniorów
prowadzono w następujących grupach wiekowych:
Grupa |
Symbol grupy |
Roczniki |
Juniorzy do lat 6 |
C6 |
2012 i młodsi |
Juniorzy do lat 7 |
C7 |
2011 |
Juniorzy do lat 9 |
C9 |
2010-2009 |
Juniorzy do lat 11 |
C11 |
2008-2007 |
Juniorzy do lat 13 |
C13 |
2006-2005 |
Juniorzy do lat 15 |
C15 |
2004-2003 |
Juniorzy do lat 17 |
C17 |
2002-2001 |
Juniorzy do lat 19 |
C19 |
2000-1999 |
Juniorki do lat 6 |
D6 |
2012 i młodsze |
Juniorki do lat 7 |
D7 |
2011 |
Juniorki do lat 9 |
D9 |
2010-2009 |
Juniorki do lat 11 |
D11 |
2008-2007 |
Juniorki do lat 13 |
D13 |
2006-2005 |
Juniorki do lat 15 |
D15 |
2004-2003 |
Juniorki do lat 17 |
D17 |
2002-2001 |
Juniorki do lat 19 |
D19 |
2000-1999 |
Wszyscy uczestnicy championatu
otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy w poszczególnych grupach
puchary i medale. Organizatorzy pozyskali 1200 PLN (puchary, medale, nagrody).
Turniej A
W turnieju seniorów i
juniorów starszych po raz drugi zwyciężył Leszek Napiontek (SIN Razem Świecie). Tryumfatorami poprzednich championatów zostali zawodnicy: Edward Wilczewski (SIN Razem Świecie) - 2015, Edward Wilczewski (SIN Razem Świecie) - 2016, Leszek Napiontek (SIN Razem Świecie) - 2017. W grupie seniorów wystąpili: Dominik Rubaj (rocznik 2007), Filip Gotowski (rocznik 2009) i Dawid Gotowski (rocznik 2011).
Klasyfikacja indywidualna - seniorzy i juniorzy starsi (15, 17, 19) |
M |
Grupa |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
senior |
1 |
Leszek Napiontek |
SIN Razem Świecie |
25/26 |
2 |
senior |
2 |
Edward Wilczewski |
SIN Razem Świecie |
21 |
3 |
senior |
3 |
Grzegorz Matuszewski |
SIN Razem Świecie |
21 |
4 |
senior |
4 |
Andrzej Buczkowski |
SIN Razem Świecie |
20 |
5 |
C19 |
1 |
Dominik Rubaj |
SIN Razem Świecie |
17 |
6 |
D19 |
1 |
Emilia Lepak |
ZS Chemicznych / MDK 1 Bydgoszcz |
16 |
7 |
C15 |
1 |
Piotr Napiontek |
SIN Razem Świecie |
15 |
8 |
C17 |
1 |
Mateusz Weryho |
MDK 1 Bydgoszcz |
9 |
9 |
C17 |
2 |
Dawid Gotowski |
MDK 1 Bydgoszcz / Unisław |
8 |
10 |
C19 |
2 |
Bartosz Baranowski |
MDK 1 Bydgoszcz |
8 |
11 |
seniorka |
1 |
Wanda Makowiecka |
Królikowo |
8 |
12 |
C15 |
2 |
Filip Gotowski |
MDK 1 Bydgoszcz / Unisław |
8 |
13 |
seniorka |
2 |
Emilia Kapuścińska |
UKS Presto Włocławek |
4 |
14 |
senior |
5 |
Andrzej Kapuściński |
UKS Presto Włocławek |
2 |
Medaliści - Seniorzy
Medaliści - Seniorki
Medaliści - Juniorzy do lat 15 (C15)
Medaliści - Juniorzy do lat 17 (C17)
Medaliści - Juniorzy do lat 19 (C19)
Medaliści - Juniorki do lat 19 (D19)
Turniej B
W turnieju juniorów zwyciężył Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz). W poprzednich latach tryumfowali: 2015 - Kamil Kubiak (LUKS Zefir Janikowo), 2016 - Łukasz Łuszczek (SIN Razem Świecie), 2017 - Paweł Kozaczyński (LZS Senet Janikowo). W poszczególnych grupach I miejsca zajęli: C11 - Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz), C9 - Krzesimir Białczyk (MDK 1 Bydgoszcz).
Klasyfikacja indywidualna - juniorzy (9, 11, 13) |
M |
Grupa |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
C11 |
1 |
Oskar Dudka |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
11/14 |
2 |
C9 |
1 |
Krzesimir Białczyk |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
11 |
3 |
C11 |
2 |
Szymon Raźny |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
10 |
4 |
C11 |
3 |
Jakub Kusch |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 57 |
8 |
5 |
C11 |
4 |
Jakub Hełminiak |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 60 |
6 |
6 |
C9 |
2 |
Jakub Budzyński |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 60 |
6 |
7 |
C9 |
3 |
Kacper Pejka |
LUKS Zefir Janikowo |
4 |
8 |
C9 |
4 |
Mateusz Orzechowski |
Janikowo |
0 |
Medaliści w grupie chłopców
do lat 11 (C11)
Medaliści w grupie chłopców do lat 9 (C9)
Turniej C
W turnieju juniorek tryumfowała Julia Kowalska (MDK 1 Bydgoszcz). W poprzednich edycjach wygrały: 2015 - Julia Stanowska (UKS Presto Włocławek), 2016 - Julia Stanowska (UKS Presto Włocławek), 2017 - Julia Stanowska (UKS Presto Włocławek).
Klasyfikacja indywidualna - juniorki (9, 11, 13) |
M |
Grupa |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
D13 |
1 |
Julia Kowalska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 25 |
18/18 |
2 |
D9 |
1 |
Natalia Kapuścińska |
UKS Presto Włocławek |
14 |
3 |
D11 |
1 |
Melisa Kowalska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 25 |
14 |
4 |
D11 |
2 |
Ewa Gutkowska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 |
14 |
5 |
D11 |
3 |
Agata Trela |
LUKS Zefir Janikowo |
8 |
6 |
D9 |
2 |
Laura Biżek |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 60 |
8 |
7 |
D9 |
3 |
Apolonia Rusowicz |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 25 |
6 |
8 |
D9 |
4 |
Monika Bąk |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 60 |
3 |
9 |
D9 |
5 |
Karolina Trela |
LUKS Zefir Janikowo |
3 |
10 |
D9 |
6 |
Maja Przybylska |
MDK 1 Bydgoszcz / SP 57 |
2 |
Medalistki w grupie dziewczynek do lat 13 (D13)
Medalistki w grupie dziewczynek do lat 11 (D11)
Medalistki w grupie dziewczynek do lat 9 (D9)
Turniej D
Na pierwszą uwagę zasługuje fakt, iż przedszkolaki rozegrały aż 10
rund, a cała reszta uczestników turnieju tylko 7. W turnieju D -
chłopcy (6 uczestników) i dziewczynki (10 uczestniczek) do lat 6 i 7 tryumfowała Michelle Wyrzykowska
(Przedszkole Słoneczko Szubin). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż wicemistrz świata i mistrz Polski Dawid Gotowski
(rocznik 2011) grał w turnieju seniorów ! W klasyfikacji
ogólnej trzy pierwsze miejsca zajęli warcabiści z Szubina.
Klasyfikacja indywidualna - juniorzy i juniorki do lat 7 i 6 |
M |
Grupa |
M |
Nazwisko Imię |
Klub |
P |
1 |
D7 |
1 |
Michelle Wyrzykowska |
SP 2 Szubin |
13/14 |
2 |
D7 |
2 |
Martyna Majda |
Wesołe Warcaby SP 1 Szubin |
12 |
3 |
C6 |
1 |
Kamil Białecki |
Wesołe Warcaby SP 1 Szubin |
9 |
4 |
D7 |
3 |
Nina Drozdowska |
SP 60 Bydgoszcz |
8 |
5 |
C7 |
1 |
Marcel Michalik |
SP 60 Bydgoszcz |
8 |
6 |
D7 |
4 |
Maria Kałka |
SP 60 Bydgoszcz |
8 |
7 |
C7 |
2 |
Adam Reszkowski |
SP 60 Bydgoszcz |
8 |
8 |
C6 |
2 |
Gniewko Rusowicz |
Przedszkole 49 Bydgoszcz |
7 |
9 |
C7 |
3 |
Kamil Grymuza |
SP 60 Bydgoszcz |
7 |
10 |
C7 |
4 |
Dominik Mrugowski |
SP 60 Bydgoszcz |
6 |
11 |
D7 |
5 |
Patrycja Bąk |
SP 60 Bydgoszcz |
6 |
12 |
D7 |
6 |
Michalina Makowiecka |
SP 2 Szubin |
6 |
13 |
D6 |
1 |
Antonina Majewska |
Przedszkole 3 Szubin |
5 |
14 |
D6 |
2 |
Wiktoria Gawronek |
SP 28 Bydgoszcz |
5 |
15 |
D7 |
7 |
Karolina Bąk |
SP 60 Bydgoszcz |
2 |
16 |
D7 |
8 |
Maja Malinowska |
SP 60 Bydgoszcz |
2 |
Turnieje drużynowe
Klasyfikacja drużynowa - seniorzy |
Miejsce |
Klub |
Punkty |
1 |
SIN Razem Świecie |
67 |
2 |
MDK 1 Bydgoszcz |
33 |
3 |
UKS Presto Włocławek |
6 |
Klasyfikacja drużynowa - juniorzy |
Miejsce |
Klub |
Punkty |
1 |
MDK 1 Bydgoszcz |
32 |
2 |
LUKS Zefir Janikowo |
4 |
Klasyfikacja drużynowa - juniorki |
Miejsce |
Klub |
Punkty |
1 |
MDK 1 Bydgoszcz |
46 |
2 |
LUKS Zefir Janikowo |
11 |
Klasyfikacja medalowa
W klasyfikacji medalowej po raz czwarty z rzędu zwyciężył MDK 1 Bydgoszcz
z 24 medalami (9 złotych medali, 11 srebrne medale, 4 brązowe medale).
W poprzednich latach na czele klasyfikacji znajdowały się: 2015 MDK 1 Bydgoszcz - 20 medali (6-7-7), 2016 MDK 1 Bydgoszcz - 26 medali (11-7-8), 2017 MDK 1 Bydgoszczz
18 medali (8-5-5).
Klasyfikacja medalowa |
Miejsce |
Klub |
I miejsce |
II miejsce |
III miejsce |
Razem |
1 |
MDK 1 Bydgoszcz |
9 |
11 |
4 |
24 |
2 |
SIN Razem Świecie |
4 |
1 |
1 |
6 |
3 |
Szubin (SzDK, Wesołe Warcaby SP 1, SP 2) |
3 |
1 |
0 |
4 |
4 |
UKS Presto Włocławek |
1 |
1 |
1 |
3 |
5 |
Królikowo |
1 |
0 |
0 |
1 |
6 |
LUKS Zefir Janikowo |
0 |
2 |
2 |
4 |
,
Relacja do mediów szubińskich
- 6
zawodników liczyła reprezentacja gminy Szubin, biorąca udział w
Mistrzostwach Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach
Stupolowych, które
odbyły się 15 grudnia w bydgoskim MDK 1. Szubinianie wywalczyli 5
medali (4 złote, 1 srebrny). Warcabiści trenują głównie w
Szubińskim Domu Kultury, ale jednocześnie reprezentują Wesołe Warcaby
SP 1 Szubin i UKS Szachową Dwójkę Szubin.
Mistrzynią województwa seniorek została Wanda Makowiecka
z Królikowa (w tym roku ma na swoim koncie także - I miejsce w
mistrzostwach województwa seniorek w grze aktywnej w warcabach
klasycznych, I miejsce w mistrzostwach województwa seniorek w
grze błyskawicznej w warcabach klasycznych). Miejscowi warcabiści
stupolowi zdominowali turniej najmłodszych do lat 6 i 7, tryumfując w
trzech z czterech kategorii. Mistrzynią województwa w grupie
dziewczynek do lat 7 (rocznik 2011) została Michelle Wyrzykowska
(SP 2 Szubin), wygrywając jednocześnie całą grupę bez
podziału na odrębne kategorie. Tytuł wicemistrzyni w tej klasyfikacji
uzyskała Martyna Majda (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin). Mistrzostwo województwa chłopców do lat 6 (rocznik 2012 i młodsi) zdobył Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin). Mistrzostwo województwa dziewczynek do lat 6 (rocznik 2012 i młodsze) wywalczyła Antonina Majewska
(Przedszkole 3 Szubin). W turnieju do lat 7 wszystkie dzieci
otrzymują medale, tak więc wśród wyróżnionych znalazła
się także zdobywczyni VI miejsca w grupie dziewczynek do lat 7 Michalina Makowiecka (SP 2 Szubin).
System
rywalizacji przedstawiał się następująco: turniej A - seniorzy,
seniorki, juniorzy i juniorki do lat 15, 17, 19, turniej B - juniorzy
do lat 9, 11, 13, turniej C - juniorki do lat 9, 11, 13, turniej D - chłopcy i dziewczynki do lat 7 i 6.
|
|
GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU
kliknij w zdjęcie
|