RELACJA Z TURNIEJU
Dla
miłośników historii - rozgrywki odbyły się w 90 rocznicę zamachu
majowego w 1926 roku. W turnieju warcabowym ósme zwycięstwo
zaliczył Mateusz Weryho i tym
samym stał się niekwestionowanym championem w dotychczasowej historii
zawodów. W turnieju szachowym po raz pierwszy tryumfował Jerzy Białas.
Turniej Warcabowy |
Miejsce |
Grupa |
Miejsce |
Zawodnik |
Szkoła |
Punkty |
1 |
Gimnazjum |
1 |
Mateusz Weryho |
Gimnazjum |
11/12 |
2 |
Gimnazjum |
2 |
Kacper Lenarczyk |
Gimnazjum |
10 |
3 |
Klasy I |
1 |
Filip Gotowski |
Unisław |
9 |
4 |
Klasy IV-VI |
1 |
Kacper Skaliński |
SP 60 |
8 |
5 |
Klasy IV-VI |
2 |
Michał Kozłowski |
SP 60 |
8 |
6 |
Klasy I |
2 |
Oskar Dudka |
SP 28 |
8 |
7 |
Klasy IV-VI |
3 |
Konrad Gruszczyński |
SP 60 |
7 |
8 |
Klasy II-III |
1 |
Arek Chruszczewski |
SP 60 |
6 |
9 |
Dziewczyny |
1 |
Julia Kowalska |
SP 25 |
6 |
10 |
Gimnazjum |
3 |
Kacper Gruszczyński |
Gimnazjum |
6 |
11 |
Klasy II-III |
2 |
Filip Michaś |
SP 60 |
6 |
12 |
Klasy IV-VI |
4 |
Szymon Osiński |
SP 60 |
6 |
13 |
Dziewczyny |
2 |
Melisa Kowalska |
SP 25 |
5 |
14 |
Klasy I |
3 |
Seweryn Ledzion |
SP 28 |
5 |
15 |
Dziewczyny |
3 |
Marta Dulcet |
SP 60 |
5 |
16 |
Klasy I |
4 |
Dawid Gotowski |
Unisław |
4 |
17 |
Dziewczyny |
4 |
Weronika Brzycka |
SP 60 |
4 |
18 |
Klasy IV-VI |
5 |
Kamil Wesołowski |
SP 60 |
4 |
19 |
Klasy II-III |
3 |
Paweł Ziętek |
SP 60 |
2 |
Turniej A - Szachy |
M |
Grupa |
M |
K |
Zawodnik |
Klub |
P |
1 |
od 1800 |
1 |
I |
Jerzy Białas |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
7/7 |
2 |
od 1800 |
2 |
II |
Paweł Łosiński |
UKS MDK 5 Bydgoszcz |
5,5 |
3 |
od 1800 |
3 |
II |
Stanisław Paprocki |
BKS Chemik Bydgoszcz |
5 |
4 |
od 1800 |
4 |
II |
Olaf Bartoszewski-Reiski |
BKS Chemik Bydgoszcz |
4,5 |
5 |
1600 |
1 |
III |
Gerard Balcerek |
PKS Leśny Bydgoszcz |
4 |
6 |
od 1800 |
5 |
I |
Aleksandra Łosińska |
UKS MDK 5 Bydgoszcz |
4 |
7 |
od 1800 |
6 |
II |
Wojciech Florek |
BKS Chemik Bydgoszcz |
3,5 |
8 |
od 1800 |
7 |
II |
Piotr Łosiński |
UKS MDK 5 Bydgoszcz |
3,5 |
9 |
1400 |
1 |
IV |
Franciszek Paprocki |
BKS Chemik Bydgoszcz |
3,5 |
10 |
1400 |
2 |
IV |
Mateusz Miłkowski |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
3,5 |
11 |
1600 |
2 |
III |
Antoni Paprocki |
BKS Chemik Bydgoszcz |
3 |
12 |
1200 |
1 |
V |
Zbigniew Florek |
Bydgoszcz |
3 |
13 |
1400 |
3 |
IV |
Amadeusz Leszczyński |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
2,5 |
14 |
1200 |
2 |
V |
Michał Łasecki |
UKS Szachowa Dwójka Szubin |
2,5 |
15 |
1200 |
3 |
V |
Jakub Raubic |
SP 60 |
1 |
16 |
1000 |
1 |
- |
Mateusz Krukowski |
SP 60 |
0 |
Turniej B - Szachy |
M |
Grupa |
K |
Zawodnik |
Klub |
P |
1 |
Klasy I |
- |
Bartek Lewandowski |
SP 60 |
4/4 |
2 |
Klasy I |
V |
Agata Łosińska |
SP Salezjanie |
3 |
3 |
Klasy I |
- |
Kuba Megger |
SP 60 |
1,5 |
4 |
Klasy I |
- |
Natan Rogóż-Adamczyk |
SP 60 |
1 |
5 |
Klasy I |
- |
Dawid Grymuza |
SP 60 |
0,5 |
Lista
dotychczasowych tryumfatorów - Szachy: I Turniej Tomasz Żebracki (UKS
MDK 5 Bydgoszcz), II Turniej Michał Karpus (UKS Rotmistrz Grudziądz),
III Turniej Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), IV Turniej Piotr
Konieczyński (ŻTMS Baszta Żnin), V Turniej Gromosław Kroczka (UKS
MDK 1 Hetman Bydgoszcz), VI Turniej Sebastian Pąpka (KSz 64 Toruń), VII
Turniej Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), VIII Turniej Szymon
Wiśniewski (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), IX Turniej Mateusz Brzeziński
(UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), X Turniej Paweł Jaroch (SSz Pocztowiec
Bydgoszcz), XI Turniej Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz), XII
Turniej Sławomir Napierała (ITS Kopernik Inowrocław), Turnieje XIII-XXI
miały charakter lokalny, XIII Turniej Michał Samól (BKS Chemik Bydgoszcz),
XIV Turniej Adrian Wojciechowski (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), XV
Turniej Karol Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XVI Turniej Karol Kacprzak
(BKS Chemik Bydgoszcz), XVII Turniej Robert Stróż (SP 60 Bydgoszcz - MDK
1), XVIII Turniej Wiktor Tarbicki (SP 57 Bydgoszcz - MDK 1), XIX Turniej
Robert Stróż (SP 60 Bydgoszcz - MDK 1), XX Turniej Mateusz
Krukowski (SP 60 Bydgoszcz - MDK 1), XXI Turniej Aleksander Jasiński
(UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), XXII Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit
Świecie), XXIII Turniej Olaf Bartoszewski-Reiski (BKS Chemik Bydgoszcz),
XXIV Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie), XXV Turniej Kacper
Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XXVI Turniej Przemysław Szmidt (KSz
Gambit Świecie), XXVII Turniej Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie),
XXVIII Turniej Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie), XXIX Turniej Karol
Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz), XXX Turniej Przemysław Szmidt (KSz
Gambit Świecie), XXXI Turniej Jerzy Białas (UKS Szachowa Dwójka Szubin).
Lista championów -
Warcaby stupolowe (juniorzy): I Turniej Patryk Ziółkowski (SP 38), II
Turniej Kacper Kopczyk (SP 60), III Turniej Krzysztof Kortas
(Janikowo), IV Turniej Krzysztof Kortas (Janikowo), V Turniej Kamil
Napiontek (Świecie), VI Turniej Kacper Kopczyk (SP 60), VII Turniej Bartłomiej
Rydyński (SP 60), VIII Turniej Julia Humin (SP 60), IX Turniej Mateusz
Marciniak (SP 60), X Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XI Turniej Gromosław
Kroczka (Zalesie), XII Turniej Szymon Osiński (SP 60), XIII Turniej Kacper
Kopczyk (SP 60), XIV Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XV Turniej Kacper
Kopczyk (SP 60), XVI Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XVII Turniej
Mateusz Marciniak (SP 60), XVIII Turniej Wiktoria Mordak (SP 60),
XIX Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XX Turniej Mateusz Marciniak
(SP 60), XXI Turniej Krzysztof Mirr (SP 66), XXII Turniej Krzysztof
Mirr (SP 66), XXIII Turniej Konrad Gruszczyński (SP 60), XXIV
Turniej Konrad Gruszczyński (SP 60), XXV Turniej Kacper Gruszczyński
(SP 60), XXVI Turniej Mateusz Marciniak (SP 60), XXVII Turniej Krzysztof
Mirr (SP 66), XXVIII Turniej Kacper Kopczyk (SP 60), XXIX Turniej Mikołaj
Przybylski (SP 60), XXX Turniej Mateusz Weryho (SP 28), XXXI Turniej
Mateusz Weryho (SP 28), XXXII Tuniej Konrad Gruszczyński (SP 60),
XXXIII Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum), XXXIV Turniej Krzysztof
Mirr (SP 66), XXXV Turniej Gabrysia Białczyk (SP 28), XXXVI Turniej Mateusz
Weryho (Gimnazjum), XXXVII Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum),
XXXVIII Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum), XXXIX Turniej Mateusz
Weryho (Gimnazjum), XL Turniej Filip Gotowski (Unisław), XLI Turniej Mateusz Weryho (Gimnazjum).
Miejsca
rozgrywania turniejów szachowo - warcabowych: ZS 26 Bydgoszcz, MDK 1 Bydgoszcz,
SP 57 Bydgoszcz, Poczta Główna Bydgoszcz, Klub Odnowa Bydgoszcz, Szubiński Dom
Kultury, VI LO Bydgoszcz.
|
|
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ
|