Turnieje szachowe









Turnieje warcabowe











Autorem witryny jest Piotr Szybowicz pszybowicz@o2.pl. Witamy na stronie internetowej przedstawiającej życie szachowo - warcabowe w Szubinie i gminie Szubin, która powstała 11 listopada 2011 roku. Ostatnia aktualizacja 10 maja 2021. Witryna składa się z 1834 folderów i 27003 plików (stan 5 IV 2020). UKS Szachowa Dwójka Szubin - Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin. Trójka głównych działaczy szubińskich: Piotr Szybowicz, Dariusz Wargulec, Mikołaj Włoch.

Organizacja życia szachowego i warcabowego (warcaby stupolowe 100, warcaby klasyczne 64) skupia się w klubie UKS Szachowa Dwójka Szubin przy SP 2, a zajęcia prowadzone są dzięki uprzejmości Szubińskiego Domu Kultury - w tej placówce odbywa się także większość turniejów. Prezesem stowarzyszenia jest Piotr Szybowicz (2014). Wcześniej działały w mieście dwa kluby szachowe: LZS Szubin (2005-2012) pod przewodnictwem Jerzego Białasa i UKS Szachowa Dwójka Szubin (2007) z prezesem Piotrem Lechem (2007-2012) i Jerzym Białasem (2012-2014). W 2012 roku nastąpiło ujednolicenie życia szachowego w Szubinie w postaci jednego klubu UKS Szachowej Dwójki Szubin. Skład osobowy obecnych działaczy: Piotr Szybowicz (prezes klubu, organizacja imprez, szkolenie), Dariusz Wargulec (finanse), Mikołaj Włoch (organizacja imprez, sędziowanie), Anita Pietrzak (szkolenie).

Stałymi turniejami szachowymi i warcabowymi w Szubinie są Mistrzostwa Gminy Szubin, Mistrzostwa Szkół Gminy Szubin, Cztery Pory Roku i Turnieje FIDE.










WARCABY STUPOLOWE
285, 286, 287. 15 V 2021 - I Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Super Błyskawicznej Bullet w Warcabach Stupolowych
Szubiński Dom Kultury









Bullet



Wyniki turnieju - Bullet
M Grupa M Nazwisko i Imię Klub P
1 M 1 Szymon Polinceusz LKS Grom Złota Dama Poczesna 92
2 C19 1 Kacper Białecki SP 1 Szubin 60
3 C13 1 Kamil Białecki SP 1 Szubin 50
4 K 1 Emilia Lepak MDK 1 Bydgoszcz 42
5 C13 2 Alan Ufnal SP 1 Szubin 34
6 M 2 Grzegorz Matuszewski SIN Razem Świecie 32
7 C19 2 Olaf Jagodziński I LO Szubin 31
8 D13 1 Ewa Gutkowska MDK 1 Bydgoszcz 28
9 C19 3 Alan Jagodziński I LO Szubin 26
10 D13 2 Melisa Kowalska MDK 1 Bydgoszcz 22
11 M 3 Piotr Szybowicz I LO Szubin 20
12 D19 1 Julia Rocławska I LO Szubin 20
13 D19 2 Julia Kowalska MDK 1 Bydgoszcz 6
14 M 4 Adam Jagodziński I LO Szubin 2
15 C19 4 Mateusz Stypczyński I LO Szubin 0
16 M 5 Porter Richardson Holandia 0





HyperBullet



Wyniki turnieju - HyperBullet
M Grupa M Nazwisko i Imię Klub P
1 C19 1 Kacper Białecki SP 1 Szubin 71
2 C13 1 Alan Ufnal SP 1 Szubin 63
3 M 1 Szymon Polinceusz LKS Grom Złota Dama Poczesna 53
4 C19 2 Alan Jagodziński I LO Szubin 37
5 D19 1 Julia Rocławska I LO Szubin 34
6 C19 3 Olaf Jagodziński I LO Szubin 34
7 C13 2 Kamil Białecki SP 1 Szubin 29
8 K 1 Emilia Lepak MDK 1 Bydgoszcz 28
9 M 2 Grzegorz Matuszewski SIN Razem Świecie 28
10 M 3 Piotr Szybowicz I LO Szubin 28
11 D13 1 Ewa Gutkowska MDK 1 Bydgoszcz 18
12 D13 2 Melisa Kowalska MDK 1 Bydgoszcz 14
13 M 4 Porter Richardson Holandia 4
14 M 5 Adam Jagodziński I LO Szubin 2
15 D19 2 Julia Kowalska MDK 1 Bydgoszcz 0





UltraBullet



Wyniki turnieju - UltraBullet
M Grupa M Nazwisko i Imię Klub P
1 C13 1 Alan Ufnal SP 1 Szubin 121
2 C13 2 Kamil Białecki SP 1 Szubin 96
3 C19 1 Kacper Białecki SP 1 Szubin 87
4 K 1 Emilia Lepak MDK 1 Bydgoszcz 60
5 C19 2 Alan Jagodziński I LO Szubin 59
6 D19 1 Julia Rocławska I LO Szubin 58
7 M 1 Grzegorz Matuszewski SIN Razem Świecie 56
8 C19 3 Olaf Jagodziński I LO Szubin 55
9 D13 1 Melisa Kowalska MDK 1 Bydgoszcz 48
10 D13 2 Anna Matuszewska MDK 1 Bydgoszcz 44
11 M 2 Piotr Szybowicz I LO Szubin 24
12 C19 4 Miłosz Guziński I LO Szubin 24
13 D19 2 Julia Kowalska MDK 1 Bydgoszcz 16
14 M 3 Adam Jagodziński I LO Szubin 16
15 C19 5 Mateusz Stypczyński I LO Szubin 2



SZACHY
14 V 2021 - Walne Zebranie Sprawozdawcze KPZSzach



WARCABY ROSYJSKIE
284. 14 V 2021 - Broshashki UltraBullet 12
Lidraughts









III miejsce Kamil Białecki, IV miejsce Kacper Białecki



SZACHY
283. 15 V 2021 - XXXVIII Turniej Szachowy Nocne Granie
Lichess Szubiński Dom Kultury / KPZSzach









I miejsce Mateusz Budnik, II miejsce Jacek Kwiatkowski
III miejsce Przemysław Chudzik



Pod patronatem Szubińskiego Domu Kultury odbył się XXXVIII Turniej Szachowy "Nocne Granie". Ta cotygodniowa impreza jest propozycją dla szachistów w czasie pandemii. I miejsce wywalczył Mateusz Budnik (KSz Zugzwang Warszawa), II miejsce zdobył Jacek Kwiatkowski (ITS Kopernik Inowrocław), a III miejsce zajął Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin). Przemysław Chudzik z Kcyni staje na podium coraz częściej. W Turnieju Szachowym "Nocne Granie" to jego trzecie osiągnięcie. 9 kwietnia uplasował się na II pozycji, a 7 maja uzyskał III lokatę. Informacje techniczne: system Arena, tempo błyskawiczne 3+2, czas gry - 60 minut.



Klasyfikacja medalistów Turniejów Szachowych "Nocne Granie" 2020-2021
Turniej Data Miejsce M Zawodnik Klub
1 18 IV 2020 Lichess 1 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
2 Piotr Szybowicz I LO Szubin
3 Mateusz Weryho UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz
2 19 IV 2020 Lichess 1 Olaf Jagodziński I LO Szubin
2 Mateusz Weryho UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz
3 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 21 IV 2020 Lichess 1 Alan Jagodziński I LO Szubin
2 Ewa Karkowska MKS EMDEK Bydgoszcz
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
4 28 IV 2020 Lichess 1 Olaf Jagodziński I LO Szubin
2 Mateusz Budnik BKS Chemik Bydgoszcz
3 Alan Jagodziński I LO Szubin
5 3 V 2020 Lichess 1 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
2 Maciej Błociński BKS Chemik Bydgoszcz
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
6 8 V 2020 Lichess 1 Mateusz Budnik BKS Chemik Bydgoszcz
2 Witold Klepek Pszczyńskie Szachy
3 Kamil Celiński KSz Zugzwang Warszawa
7 9 V 2020 Lichess 1 Przemysław Szmidt KSz Gambit Świecie
2 Mateusz Budnik BKS Chemik Bydgoszcz
3 Krzysztof Michalak* NOK Nakło
8 10 V 2020 Lichess 1 Robert Krasiewicz UKS TSz Zieloni Zielonka
2 Piotr Szybowicz* I LO Szubin
3 Hubert Gabryszewski* NOK Nakło
9 16 V 2020 Lichess 1 Maciej Błociński BKS Chemik Bydgoszcz
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Piotr Szybowicz I LO Szubin
10 22 V 2020 Lichess 1 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
2 Damian Kamiński KSz Gambit Świecie
3 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
11 18 X 2020 Lichess 1 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Piotr Szybowicz I LO Szubin
12 23 X 2020 Lichess 1 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
2 Alan Jagodziński I LO Szubin
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
13 24 X 2020 Lichess 1 Piotr Szybowicz I LO Szubin
2 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
3 Farzam Rokni UKS TSz Zieloni Zielonka
14 24 X 2020 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Szymon Zając UKS OPP Toruń
3 Adrian Kurz MDK Wągrowiec
15 31 X 2020 Lichess 1 Kacper Kacprzak UKS Rodło Opole
2 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
3 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
16 1 XI 2020 Lichess 1 Karol Kacprzak UKS Rodło Opole
2 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
3 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
17 1 XI 2020 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
3 Farzam Rokni UKS TSz Zieloni Zielonka
18 11 XI 2020 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
19 14 XI 2020 Lichess 1 Karol Kacprzak UKS Rodło Opole
2 Jacek Kwiatkowski ITS Kopernik Inowrocław
3 Olaf Jagodziński* I LO Szubin
20 30 XII 2020 Lichess 1 Łukasz Licznerski UKS Rodło Opole
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Piotr Szybowicz I LO Szubin
21 1 I 2021 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Adrian Kurz MDK Wągrowiec
22 8 I 2021 Lichess 1 Kacper Kacprzak UKS Rodło Opole
2 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
3 Jarosław Wiśniewski NOK Nakło
23 10 I 2021 Lichess 1 Jan Pawełczyk MKS EMDEK Bydgoszcz
2 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
3 Jarosław Wiśniewski NOK Nakło
24 15 I 2021 Lichess 1 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Michał Bukowski Bydgoszcz
25 22 I 2021 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
26 31 I 2021 Lichess 1 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
2 Piotr Ostrowski MLKS Ostródzianka Ostróda
3 Michał Bukowski Bydgoszcz
27 19 II 2021 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
3 Piotr Szybowicz I LO Szubin
28 5 III 2021 Lichess 1 Piotr Szybowicz I LO Szubin
2 Olaf Jagodziński I LO Szubin
3 Aleksander Polak BKS Chemik Bydgoszcz
29 13 III 2021 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Dariusz Wargulec UKS Szachowa Dwójka Szubin
30 20 III 2021 Lichess 1 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
2 Piotr Szybowicz I LO Szubin
3 Aleksander Polak BKS Chemik Bydgoszcz
31 27 III 2021 Lichess 1 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
2 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
32 2 IV 2021 Lichess 1 Mateusz Budnik KSz Zugzwang Warszawa