Turnieje szachowe









Turnieje warcabowe









ChessArbiter





Autorem witryny jest Piotr Szybowicz pszybowicz@o2.pl. Witamy na stronie internetowej przedstawiającej życie szachowo - warcabowe w Szubinie i gminie Szubin, która powstała 11 listopada 2011 roku. Ostatnia aktualizacja 27 marca 2022. Witryna składa się z 1834 folderów i 27000 plików (stan 3 XI 2021). UKS Szachowa Dwójka Szubin - Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin. Trójka głównych działaczy szubińskich: Piotr Szybowicz, Dariusz Wargulec, Mikołaj Włoch.

Organizacja życia szachowego i warcabowego (warcaby stupolowe 100, warcaby klasyczne 64) skupia się w klubie UKS Szachowa Dwójka Szubin przy SP 2, a zajęcia prowadzone są dzięki uprzejmości Szubińskiego Domu Kultury - w tej placówce odbywa się także większość turniejów. Prezesem stowarzyszenia jest Piotr Szybowicz (2014). Wcześniej działały w mieście dwa kluby szachowe: LZS Szubin (2005-2012) pod przewodnictwem Jerzego Białasa i UKS Szachowa Dwójka Szubin (2007) z prezesem Piotrem Lechem (2007-2012) i Jerzym Białasem (2012-2014). W 2012 roku nastąpiło ujednolicenie życia szachowego w Szubinie w postaci jednego klubu UKS Szachowej Dwójki Szubin. Skład osobowy obecnych działaczy: Piotr Szybowicz (prezes klubu, organizacja imprez, szkolenie), Dariusz Wargulec (finanse), Mikołaj Włoch (organizacja imprez, sędziowanie).

Stałymi turniejami szachowymi i warcabowymi w Szubinie są Mistrzostwa Gminy Szubin, Mistrzostwa Szkół Gminy Szubin, Cztery Pory Roku i Turnieje FIDE.










SZACHY WARCABY
Podsumowanie sezonu 2021/2022



23 czerwca w Szubińskim Domu Kultury odbyło się szachowo - warcabowe uroczyste zakończenie sezonu 2021/2022. Organizacją życia szachowego i warcabowego w gminie Szubin zajmował się klub UKS Szachowa Dwójka Szubin, który współpracował w tym zakresie z Szubińskim Domem Kultury (sekcja szachowo - warcabowa), I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie (sekcja szachowo - warcabowa) i SP 2 w Szubinie (siedziba klubu). Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin. Sporty umysłowe w gminie Szubin były reprezentowane przez szachy, warcaby stupolowe, warcaby klasyczne, i warcaby fryzyjskie.

Uroczystość prowadzili: wiceburmistrz Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, Piotr Szybowicz i Dariusz Wargulec. W 2022 wybrano zarząd klubu
UKS Szachowa Dwójka Szubin na kolejną kadencję 2022-2026. Funkcję prezesa objął ponownie Piotr Szybowicz, a obowiązki sekretarza będzie pełnił przez następne lata Dariusz Wargulec. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki z Urzędu Miasta i Gminy Szubin. Puchary otrzymali multimedaliści mistrzostw województwa i openów rozgrywanych na terenie regionu i całego kraju: szachiści - Olaf Jagodziński, Alan Jagodziński, Jakub Makarewicz, Julia Rocławska, warcabiści - Kacper Białecki, Kamil Białecki, Alan Ufnal, Sandra Ufnal.

Piotr Szybowicz - szachy - 5 medali mistrzostw województwa: 1) II miejsce (kategoria seniorów) - 74 Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych -16-17 X 2021 Nakło, 2) I miejsce (kategoria seniorów) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa - III Liga - Szubin, 3) II miejsce (kategoria seniorów) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich - 10 X 2021 Pruszcz, 4) III miejsce (kategoria seniorów) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich - 20 III 2022 Pruszcz, 5) III miejsce (kategoria seniorów) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych - 3 X 2021 Szubin, warcaby - 2 medale mistrzostw województwa: 1) III miejsce - Mistrzostwa Województwa w Grze Bullet w Warcabach Stupolowych - 21 XI 2021 Bydgoszcz, 2) II miejsce (kategoria seniorów) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych - 12 II 2022 Szubin.

Julia Rocławska - szachy - 10 medali mistrzostw województwa: 1) II miejsce (kategoria kobiet) - Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich - 20 III 2022 Pruszcz, 2) II miejsce (kategoria juniorek do lat 18) - Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych - 11-12 VI 2022 Bydgoszcz, 3) III miejsce (kategoria juniorek do lat 18) - Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich - 12 IX 2021 Toruń, 4) III miejsce (kategoria juniorek do lat 18) - Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich - 24 IV 2022 Czernikowo, 5) I miejsce (kategoria seniorów) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa - III Liga - Szubin, 6) I miejsce (kategoria kobiet) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich - 10 X 2021 Pruszcz, 7) I miejsce (kategoria kobiet) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich - 20 III 2022 Pruszcz, 8) II miejsce (kategoria kobiet) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych - 3 X 2021 Szubin, 9) I miejsce (kategoria kobiet) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych - 13 II 2022 Szubin, 10) III miejsce (kategoria juniorów) - Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów - 28-29 V 2022 Pruszcz, warcaby - 1 medal mistrzostw województwa: 1) I miejsce (kategoria juniorek do lat 19) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych - 2 X 2021 Szubin.

Jakub Makarewicz - szachy - 2 medale mistrzostw województwa:
1) II miejsce (kategoria juniorów do lat 14) - Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych - 11-12 VI 2022 Bydgoszcz, 2) III miejsce (kategoria juniorów do lat 14) - Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Szybkich - 24 IV 2022 Czernikowo, warcaby - 1 medal mistrzostw województwa: 1) III miejsce (kategoria juniorek do lat 13) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych - 2 X 2021 Szubin.

Kamil Białecki - warcaby - 4 medale mistrzostw województwa: 1) I miejsce (kategoria juniorów do lat 10) -
Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych - 18 XII 2021 Szubin, 2) I miejsce (kategoria juniorów do lat 10) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych - 21 XI 2021 Bydgoszcz, 3) I miejsce (kategoria juniorów do lat 10) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych - 2 X 2021 Szubin, 4) I miejsce (kategoria juniorów do lat 10) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych - 12 II 2022 Szubin .

Kacper Białecki - warcaby - 4 medale mistrzostw województwa: 1)
I miejsce (kategoria juniorów do lat 16) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych - 18 XII 2021 Szubin, 2) II miejsce (kategoria juniorów do lat 16) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych - 21 XI 2021 Bydgoszcz, 3) II miejsce (kategoria juniorów do lat 16) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych - 2 X 2021 Szubin, 4) I miejsce (kategoria juniorów do lat 16) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych - 12 II 2022 Szubin.
.
Alan Ufnal - warcaby - 3 medale mistrzostw województwa
: 1) II miejsce (kategoria juniorów do lat 10) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych - 18 XII 2021 Szubin, 2) II miejsce (kategoria juniorów do lat 10) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych - 21 XI 2021 Bydgoszcz, 3) II miejsce (kategoria juniorów do lat 10) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych - 2 X 2021 Szubin.

Sandra Ufnal - warcaby - 4 medale mistrzostw województwa:
1) I miejsce (kategoria juniorek do lat 16) - Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych - 18 XII 2021 Szubin, 2) II miejsce (kategoria juniorek do lat 13) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych - 21 XI 2021 Bydgoszcz, 3) III miejsce (kategoria juniorek) - Mistrzostwa Województwa w Grze Bullet w Warcabach Stupolowych - 21 XI 2021 Bydgoszcz, 4) I miejsce (kategoria juniorek do lat 13) - Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych - 12 II 2022 Szubin.



SZACHY
92. 22 VI 2022 - LXIV Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz
16 Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz w II półroczu roku akademickiego 2021/2022
Lichess









I miejsce Robert Smuda, II miejsce Roman Terekhov
III miejsce Marcin Rydzyński



Klasyfikacja medalistów Turniejów Szachowych UKW Bydgoszcz
Turniej Data Miejsce Zawodnik Klub
1 (1) 3 IV 2020 1 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
2 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
3 Tomasz Przybysz UKW Bydgoszcz
2 (2) 15 IV 2020 1 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
2 Konrad Hilscher I LO Szubin
3 Adam Jagodziński I LO Szubin
3 (3) 17 IV 2020 1 Konrad Hilscher I LO Szubin
2 Danuta Karwowska UKS Szachowa Dwójka Szubin
3 Adam Jagodziński I LO Szubin
4 (4) 24 IV 2020 1 Kamil Ignacak Bydgoszcz
2 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
3 Adam Jagodziński I LO Szubin
5 (5) 8 V 2020 1 Mateusz Budnik BKS Chemik Bydgoszcz
2 Ilya Putintsev Rosja
3 Piotr Szybowicz I LO Szubin
6 (6) 15 V 2020 1 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
2 Konrad Hilscher I LO Szubin
3 Filip Biernacki SP 2 Szubin
7 (7) 22 V 2020 1 Kamil Ignacak Bydgoszcz
2 Adam Jagodziński I LO Szubin
3 Danuta Karwowska UKS Szachowa Dwójka Szubin
8 (1) 19 X 2020 1 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
2 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
3 Julia Rocławska I LO Szubin
9 (2) 26 X 2020 1 Kamil Ignacak Bydgoszcz
2 Aleksander Polak Barcin
3 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
10 (3) 2 XI 2020 1 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
2 Piotr Szybowicz I LO Szubin
3 Konrad Hilscher I LO Szubin
11 (4) 9 XI 2020 1 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
2 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
3 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
12 (5) 16 XI 2020 1 Kamil Ignacak Bydgoszcz
2 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
3 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
13 (6) 23 XI 2020 1 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
2 Kamil Ignacak Bydgoszcz
3 Ewa Karkowska LUKS Feniks Mrocza
14 (7) 30 XI 2020 1 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
2 Kamil Ignacak Bydgoszcz
3 Aleksander Polak Barcin
15 (8) 7 XII 2020 1 Alan Jagodziński I LO Szubin
2 Olaf Jagodziński I LO Szubin
3 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
16 (9) 14 XII 2020 1 Grzegorz Galiński Koronowo
2 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
3 Adam Jagodziński I LO Szubin
17 (10) 21 XII 2020 1 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
2 Ewa Karkowska LUKS Feniks Mrocza
3 Julia Rocławska I LO Szubin
18 (11) 4 I 2021 1 Olaf Jagodziński I LO Szubin
2 Alan Jagodziński I LO Szubin
3 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
19 (12) 11 I 2021 1 Jarosław Wiśniewski NOK Nakło
2 Hubert Gabryszewski NOK Nakło
3 Olaf Jagodziński I LO Szubin
20 (13) 18 I 2021 1 Michał Bukowski Bydgoszcz
2 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
3 Konrad Hilscher I LO Szubin
21 (14) 25 I 2021 1 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
2 Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin
3 Aleksander Polak BKS Chemik Bydgoszcz
22 (15) 1 II 2021 1 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
2 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
3 Mateusz Posselt BKS Chemik Bydgoszcz
23 (16) 8 II 2021 1 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
2 Olaf Jagodziński I LO Szubin
3 Piotr Ostrowski MLKS Ostródzianka Ostróda
24 (17) 15 II 2021 1 Przemysław Szmidt KS Royal Chess Bydgoszcz
2 Mikołaj Włoch BKS Chemik Bydgoszcz
3 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
25 (18) 22 II 2021 1 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
2 Piotr Szybowicz I LO Szubin
3 Robert Popielarz Rynarzewo
26 (1) 12 III 2021 1 Olaf Jagodziński I LO Szubin
2 Andrei Maksimenko ŻTMS Baszta Żnin
3 Julia Rocławska I LO Szubin
27 (2) 19 III 2021 1 Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz
2 Jerzy Białas UKS Szachowa Dwójka Szubin
3 Jan Rosiński LUKS Feniks Mrocza
28 (3) 26 III 2021 1 Tomasz Palacz Gniewkowo