Ostatni
rok przed powstaniem klubu LZS Szubin (2005), w którym jedyną
większą aktywność w Szubinie przejawiał Piotr Szybowicz -
reprezentujący barwy AZS AB Bydgoszcz. W sezonie 2003/2004 wystąpił na
II szachownicy III ligi, został instruktorem szachowym i brązowym
medalistą mistrzostw województwa nauczycieli (1 miejsce na podium w całym roku). Poniżej znajdują
się rezultaty 23 startów (12 turniejów, 11 występów ligowych) Piotra Szybowicza w 2004 roku.
1. Drużynowe Mistrzostwa Regionu - III Liga KPZSzach 2003/2004
Piotr Szybowicz - AZS AB Bydgoszcz, 5,5/11, uzyskany ranking 2042 |
R |
Przeciwnik |
Klub |
Sz |
R |
Data |
Miejsce |
P |
1 |
Adam Wiśniewski |
Łucznik Żołędowo |
II |
2065 |
9 XI 2003 |
Bydgoszcz |
= |
2 |
Radosław Hetman |
MDK 1 Bydgoszcz |
II |
2053 |
23 XI 2003 |
Bydgoszcz |
0 |
3 |
Jarosław Gryniaków |
Torfarm 64 Toruń |
II |
2251 |
7 XII 2003 |
Toruń |
0 |
4 |
Konrad Cichocki |
Zryw Włocławek |
II |
2115 |
11 I 2004 |
Bydgoszcz |
1 |
5 |
Robert Wisniewski |
Baszta Żnin |
II |
2032 |
24 I 2004 |
Żnin |
1 |
6 |
Marcin Grzelak |
Unia Gniewkowo |
II |
1800 |
8 II 2004 |
Bydgoszcz |
+ |
7 |
Łukasz Tokarski |
Apator Toruń |
II |
1962 |
21 II 2004 |
Toruń |
1 |
8 |
Wojciech Błasik |
Chemik Bydgoszcz |
II |
2092 |
22 II 2004 |
Bydgoszcz |
0 |
9 |
Krzysztof Lewandowski |
Centrum Bydgoszcz |
II |
2132 |
7 III 2004 |
Bydgoszcz |
0 |
10 |
Rafał Borgula |
MLKS Solec Kujawski |
II |
2266 |
3 IV 2004 |
Bydgoszcz |
0 |
11 |
Przemysław Szmidt |
EMDEK Bydgoszcz |
II |
1885 |
18 IV 2004 |
Bydgoszcz |
1 |
2. 18 I 2004 - Drużynowe Błyskawiczne Mistrzostwa Województwa
Chemik Bydgoszcz
Piotr Szybowicz 3/9
3. 18 I 2004 - Błyskawiczne Mistrzostwa Województwa
Chemik Bydgoszcz
Piotr Szybowicz 4/11 53 miejsce 63 zawodników
4. VII 2004 - Turniej Szachowy na Kursie Instruktorów [1] - Chotowa
Piotr Szybowicz - VII miejsce, 19 zawodników, 5/9 |
Miejsce |
Przeciwnik |
Klub |
Tytuł |
Ranking |
Punkty |
1 |
Piotr Dobrowolski |
Wrocław |
M |
2380 |
9,0 |
2 |
Piotr Rychlik |
Wałbrzych |
I++ |
2113 |
7,5 |
3 |
Jacek Wolak |
Kraków |
I |
2059 |
6,5 |
4 |
Mirosław Jecek |
Skoczów |
I |
2000 |
5,5 |
5 |
Roman Pietroczuk |
Kędzierzyn Koźle |
I+ |
2065 |
5,5 |
6 |
Lesław Marut |
Lesko |
I |
2000 |
5,0 |
7 |
Piotr Szybowicz |
Szubin |
I |
1965 |
5,0 |
8 |
Piotr Ziemniak |
Przybyszówka |
II |
1800 |
5,0 |
9 |
Adam Porwol |
Świętochłowice |
I+ |
2116 |
5,0 |
10 |
Andrzej Migala |
Ostróda |
I++ |
2175 |
5,0 |
5. 18 VII 2004 - Turniej Szachowy na Kursie Instruktorów [2] - Chotowa
Piotr Szybowicz - VIII miejsce, 16 zawodników, 5/9 |
Miejsce |
Przeciwnik |
Klub |
Tytuł |
Ranking |
Punkty |
1 |
Piotr Dobrowolski |
Wrocław |
M |
2380 |
8,0 |
2 |
Andrzej Migala |
Ostróda |
I++ |
2175 |
6,5 |
3 |
Roman Pietroczuk |
Kędzierzyn Koźle |
I+ |
2046 |
6,5 |
4 |
Damian Przybylka |
Chorzów |
I |
2095 |
6,0 |
5 |
Piotr Rychlik |
Wałbrzych |
I++ |
2124 |
5,5 |
6 |
Lesław Marut |
Lesko |
I |
2000 |
5,0 |
7 |
Maksymilian Piecowski |
Rybnik |
I |
2000 |
5,0 |
8 |
Piotr Szybowicz |
Szubin |
I |
1965 |
5,0 |
9 |
Bogusław Major |
Biała Podlaska |
II |
1800 |
5,0 |
10 |
Piotr Towgin |
Wrocław |
II |
1800 |
4,5 |
6. 26 VII 2004 - Turniej Szachowy na Kursie Instruktorów [3] - Chotowa
Piotr Szybowicz - XX miejsce, 23 zawodników, 3,5/9 |
Miejsce |
Przeciwnik |
Klub |
Tytuł |
Ranking |
Punkty |
1 |
Jan Przewoźnik |
Gorzów Wielkopolski |
IM |
2419 |
7,5 |
2 |
iotr Dobrowolski |
Wrocław |
M |
2380 |
7,0 |
3 |
Piotr Murdzia |
Gdańsk |
IM |
2454 |
7,0 |
4 |
Andrzej Migala |
Ostróda |
I++ |
2175 |
6,0 |
5 |
Sergey Shilov |
Toruń |
FM |
2300 |
6,0 |
6 |
Bogdan Czernicki |
Stara Wieś |
K |
2169 |
5,5 |
7 |
Piotr Rychlik |
Wałbrzych |
I++ |
2124 |
5,5 |
8 |
Damian Przybylka |
Chorzów |
I |
2095 |
5,0 |
9 |
Robert Krasiewicz |
Marki |
I+ |
2023 |
5,0 |
10 |
Jacek Wolak |
Kraków |
I |
2059 |
5,0 |
20 |
Piotr Szybowicz |
Szubin |
I |
1965 |
3,5 |
7. 28 VII 2004 - Turniej Szachowy na Kursie Instruktorów [4] - Chotowa
Piotr Szybowicz - IV miejsce, 15 zawodników, 10,5/14 |
Miejsce |
Przeciwnik |
Klub |
Tytuł |
Ranking |
Punkty |
1 |
Piotr Dobrowolski |
Wrocław |
M |
2380 |
14,0 |
2 |
Andrzej Migala |
Ostróda |
I++ |
2175 |
12,5 |
3 |
Piotr Rychlik |
Wałbrzych |
I++ |
2124 |
12,0 |
4 |
Piotr Szybowicz |
Szubin |
I |
1965 |
10,5 |
5 |
Robert Krasiewicz |
Marki |
I+ |
2023 |
10,0 |
6 |
Jacek Wolak |
Kraków |
I |
2059 |
8,5 |
7 |
Piotr Towgin |
Wrocław |
II |
1800 |
8,0 |
8 |
Marian Bysiewicz |
Rzeszów |
I |
2000 |
7,0 |
9 |
Dawid Krasiewicz |
Marki |
III |
1600 |
5,5 |
10 |
Wiktor Turakiewicz |
Stalowa Wola |
III |
1600 |
4,5 |
8. 30 VII 2004 - Turniej Szachowy na Kursie Instruktorów [5] - Chotowa
Piotr Szybowicz - V miejsce, 24 zawodników, 6/9 |
Miejsce |
Przeciwnik |
Klub |
Tytuł |
Ranking |
Punkty |
1 |
Damian Przybylka |
Chorzów |
I |
2095 |
7,0 |
2 |
Roman Pietroczuk |
Kędzierzyn Koźle |
I+ |
2046 |
7,0 |
3 |
Robert Krasiewicz |
Marki |
I+ |
2023 |
6,5 |
4
|
Piotr Rychlik |
Wałbrzych |
I++ |
2124 |
6,0 |
5 |
Piotr Szybowicz |
Szubin |
I |
1965 |
6,0 |
6 |
Leszek Marut |
Lesko |
I |
2000 |
5,5 |
7 |
Piotr Ziemniak |
Rzeszów |
II |
1800 |
5,5 |
8 |
Adam Porwol |
Świętochłowice |
I+ |
2116 |
5,0 |
9 |
Jacek Wolak |
Kraków |
I |
2059 |
5,0 |
10 |
Sławomir Bec |
Tarnów |
I |
2000 |
5,0 |
9. 29 VIII 2004 - Puchar Dyrekrora OSiR w Solcu Kujawskim - Solec Kujawski
Wyniki turnieju |
Miejsce |
Zawodnik |
Klub |
Ranking |
Punkty |
1 |
Julian Gralka |
Chemik Bydgoszcz |
2276 |
7,5 |
2 |
Krzysztof Żołnierowicz |
Gambit Świecie |
2264 |
7,5 |
3 |
Karol Jaroch |
MDK 5 Bydgoszcz |
2000 |
6,5 |
4 |
Petr Lukinov |
Kaliningrad Rosja |
2355 |
6,5 |
5 |
Andrey Ivanov |
Kaliningrad Rosja |
2233 |
6,5 |
6 |
Rafał Borgula |
MLKS Solec Kujawski |
2265 |
6,0 |
7 |
Andrzej Maciejewski |
Łączność Bydgoszcz |
2343 |
6,0 |
8 |
Leonid Gorin |
Kaliningrad Rosja |
2443 |
5,5 |
9 |
Paweł Jaroch |
MDK 5 Bydgoszcz |
2125 |
5,5 |
10 |
Przemysław Wiśniewski |
Baszta Żnin |
2180 |
5,5 |
Piotr Szybowicz - XXI miejsce, 44 zawodników, P-15, 4,5/9 |
Runda |
Przeciwnik |
Klub |
Ranking |
Punkty |
1 |
Patr Lukinov |
Kaliningrad Rosja |
2355 |
0 |
2 |
Andrey Ivanov |
Kaliningrad Rosja |
2233 |
0 |
3 |
Przemysław Wiśniewski |
Baszta Żnin |
2180 |
0 |
4 |
Paweł Czechowski |
AZS UMK Toruń |
1996 |
0 |
5 |
Sławomir Jakubik |
MLKS Solec Kujawski |
2071 |
1 |
6 |
Przemysław Kowalewski |
MLKS Solec Kujawski |
1800 |
= |
7 |
Waldemar Starzyński |
Chemik Bydgoszcz |
1800 |
1 |
8 |
Marek Głowacki |
Leszczyński Włocławek |
1800 |
1 |
9 |
Jarosław Żebracki |
Wiatrak Bydgoszcz |
1800 |
1 |
10. 2 X 2004 - Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty Regionu Kujawsko-Pomorskiego
UMK Toruń
Piotr Szybowicz - 3 miejsce P-15
11. 10 X 2004 - I Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich - Solec Kujawski
Piotr Szybowicz - 3,5/7 |
Runda |
Przeciwnik |
Klub |
Ranking |
Punkty |
1 |
Piotr Konieczyński |
Baszta Żnin |
2007 |
1 |
2 |
Marek Olszewski |
Chemik Bydgoszcz |
2185 |
1 |
3 |
Jarosław Paprocki |
Torfarm 64 Toruń |
2149 |
0 |
4 |
Robert Dybowski |
MKSzach Toruń |
2007 |
1 |
5 |
Edyta Wesołowska |
Chemik Bydgoszcz |
1875 |
0 |
6 |
Przemysław Szmidt |
EMDEK Bydgoszcz |
1937 |
= |
12. 11 XI 2004 - X Turniej o Puchar BKS Chemik w Dniu Niepodległości - Chemik Bydgoszcz
Wyniki turnieju |
Miejsce |
Zawodnik |
Klub |
Ranking |
Punkty |
1 |
Krzysztof Żołnierowicz |
Gambit Świecie |
2267 |
7,5 |
2 |
Tomasz Pacuszka |
Baszta Żnin |
2297 |
7,0 |
3 |
Marek Olszewski |
Chemik Bydgoszcz |
2185 |
7,0 |
4 |
Karol Jaroch |
MDK 5 Bydgoszcz |
2024 |
6,5 |
5 |
Julian Gralka |
Chemik Bydgoszcz |
2269 |
6,5 |
6 |
Bartłomiej Siwiec |
Gambit Świecie |
2246 |
6,5 |
7 |
Rafał Borgula |
MLKS Solec Kujawski |
2237 |
6,5 |
8 |
Jarosław Paprocki |
Torfarm 64 Toruń |
2149 |
6,5 |
9 |
Adam Stolarczyk |
AZS UMK Toruń |
2132 |
6,5 |
10 |
Andrzej Maciejewski |
Łączność Bydgoszcz |
2358 |
6,0 |
Piotr Szybowicz - XXVII miejsce, 61 zawodników, P-15, 5/9 |
Runda |
Przeciwnik |
Klub |
Ranking |
Punkty |
1 |
Marcin Woźniak |
Chemik Bydgoszcz |
2148 |
0 |
2 |
Mariusz Mazalon |
Chemik Bydgoszcz |
2139 |
0 |
3 |
Paweł Jaroch |
MDK 5 Bydgoszcz |
2139 |
= |
4 |
Jarosław Jakubowski |
Chemik Bydgoszcz |
2215 |
= |
5 |
Michał Tarkowski |
EMDEK Bydgoszcz |
1895 |
1 |
6 |
Jacek Urban |
Gambit Świecie |
1800 |
0 |
7 |
Marian Manthey |
Bydgoszcz |
1800 |
1 |
8 |
Artur Nowak |
Chemik Bydgoszcz |
1400 |
1 |
9 |
Cyprian Sajna |
Bydgoszcz |
1000 |
1 |
13. 13 XI 2004 - Turniej Szachowy z Okazji Święta Niepodległości - NOK Nakło
Relacja Krystiana Janika
Sekcja
Szachowa w Nakle była organizatorem Turnieju Szachowego z okazji Święta
Niepodległości. Frekwencja nie była najwyższa, niemniej zawody stały na
dobrym poziomie. W turnieju nie brakowało niespodzianek, jak
również emocjonujących partii. Ostatecznie wygrał faworyt turnieju, IM Andrzej Maciejewski.
Na uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja turnieju przez szefa
nakielskiej sekcji, Jarosława Wiśniewskiego, który był
zarówno sędzią, jak i kierownikiem zawodów. Wszyscy
uczestnicy otrzymali ciekawego nagrody, między innymi w postaci
kuponów na pizzę, kilku zgrzewek piw (seniorzy), płyt CD,
kalendarzy, itp. Nie brakowało również gadżetów dla
wszystkich szachistów, a także, dla najlepszych, pucharów
i dyplomów. Ponadto najlepszych trzech zawodników
otrzymało nagrody pieniężne.
Turniej odbywał się w sympatycznej atmosferze i został przeprowadzony w
sprawny sposób. Generalnie wszyscy zawodnicy opuścili Nakło
zadowoleni.
Piotr Szybowicz - IX miejsce, 16 zawodników, 3,5/7 |
Runda |
Przeciwnik |
Klub |
Ranking |
Punkty |
1 |
Tomasz Janik |
NOK Nakło |
1800 |
1 |
2 |
Przemysław Bokiej |
MDK 5 Bydgoszcz |
1800 |
0 |
3 |
Dariusz Wargulec |
NOK Nakło |
2000 |
0 |
4 |
Przemysław Kuchnio |
Gambit Świecie |
2000 |
0 |
5 |
Tomasz Radziejewski |
MGOK Mrocza |
1800 |
= |
6 |
Marek Urbański |
NOK Nakło |
1800 |
1 |
7 |
Leszek Bultrowicz |
Gambit Świecie |
1800 |
1 |
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16 |
MACIEJEWSKI, Andrzej (1)
WARGULEC, Dariusz (4)
KUCHNIO, Przemysław (3)
BOKIEJ, Przemysław (6)
STARZYŃSKI, Waldemar (11)
JANIK, Krystian (9)
JANIK, Sławomir (15)
RADZIEJEWSKI, Tomasz (10)
SZYBOWICZ, Piotr (2)
JANIK, Tomasz (8)
URBAŃSKI, Marek (12)
WIŚNIEWSKI, Jarosław (13)
BIAŁAS, Jerzy (5)
NAWROCKA, Agata (14)
BULTROWICZ, Leszek (7)
GERUZEL, Ewa (16) |
2358
2000
2000
1800
1800
1800
1400
1800
1965
1800
1800
1800
1800
1600
1800
1000 |
Łączność Bydgoszcz
NOK Nakło
Gambit Świecie
MDK 5 Bydgoszcz
Chemik Bydgoszcz
NOK Nakło
NOK Nakło
NOK Nakło
AZS AB Bydgoszcz
NOK Nakło
NOK Nakło
NOK Nakło
Szubin
NOK Nakło
Gambit Świecie
Występ |
6.5
5.5
4.5
4.5
4
4
4
3.5
3.5
3
3
3
3
2
2
0 |
19.5
18.5
21.5
20
15.5
14.5
14
19
18.5
20.5
17.5
16.5
15.5
18
17.5
15 |
|