|
|
|
W 2002 roku jedynym aktywnym zawodnikiem w Szubinie był ponownie Piotr Szybowicz - AZS AB Bydgoszcz. |
|
DMR KPZSZACH - A KLASA 2001/2002 |
|
XI miejsce AZS AB Bydgoszcz 32,5 - Piotr Szybowicz
8,5/10, Włodzimierz Jastrzębski 5/10, Zdzisław Biegański 5,5/8, Adam
Gołąbiewski 4/10, Michał Jakubik 5/9, Leopold Dybkowski 1/1, Filip
Gałązka 3/4, Anna Szybowicz 2,5/10. |
|
Piotr Szybowicz AZS AB Bydgoszcz, 8,5/10, P-120 |
R |
Przeciwnik |
Klub |
S |
R |
Data |
Miejsce |
K |
P |
1 |
Włodzimierz Strzemkowski |
Apator Toruń (III liga) |
V |
2200 |
4 XI 2001 |
Toruń |
C |
1 |
2 |
Jerzy Witkowski |
Centrum IV Bydgoszcz |
I |
2000 |
18 XI 2001 |
Bydgoszcz |
C |
= |
3 |
Rafał Bieluszewski |
Zryw Jeżewo |
I |
1600 |
16 XII 2001 |
Bydgoszcz |
B |
1 |
4 |
Adam Borzęcki |
Kopernik II Inowrocław |
I |
1600 |
13 I 2002 |
Inowrocław |
C |
+ |
5 |
Paweł Bagiński |
Chemik III Bydgoszcz |
I |
1600 |
27 I 2002 |
Bydgoszcz |
C |
1 |
6 |
Arkadiusz Tomaszewski |
Wieża Więcbork |
I |
1800 |
10 II 2002 |
Bydgoszcz |
B |
1 |
7 |
Jacek Jesse |
MGOK Mrocza |
I |
1800 |
24 II 2002 |
Mrocza |
C |
= |
8 |
Robert Wojciechowski |
MKSzach Toruń (III liga) |
V |
1800 |
10 III 2002 |
Toruń |
C |
1 |
9 |
Henryk Milewski |
Merkury Brodnica |
I |
1800 |
23 III 2002 |
Bydgoszcz |
C |
1 |
10 |
Dariusz Wargulec |
NOK Nakło |
I |
1800 |
7 IV 2002 |
Bydgoszcz |
B |
= |
|
|
6 stycznia 2002 - Mistrzostwa Województwa
w Szachach Błyskawicznych - Ciechocinek |
|
Piotr Szybowicz, 5/11, 68 zawodników, P-5 |
Runda |
Imię i Nazwisko |
Kolor |
Punkty |
1 |
Cichocki |
C |
+ |
2 |
Mariusz Stoppel |
C |
1 |
3 |
Lewandowski |
B |
0 |
4 |
Katkowski |
C |
0 |
5 |
Flandrowski |
B |
0 |
6 |
Piotr Skowroński |
C |
1 |
7 |
Jarosław Kraiński |
B |
1 |
8 |
Mirosław Ściborowski |
C |
0 |
9 |
Krzysztof Leszczyński |
B |
1 |
10 |
Edward Kuliński |
C |
0 |
11 |
Julian Gralka |
B |
0 |
|
|
6 stycznia 2002 - Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych Ciechocinek
|
|
Piotr Szybowicz, 3/9, P-5 |
Runda |
Imię i Nazwisko |
Klub |
Kolor |
Punkty |
1 |
Kuryłowicz |
Torfarm Toruń |
C |
0 |
2 |
Węglarz |
|
B |
= |
3 |
Adam Wiśniewski |
Łucznik Żołędowo |
B |
0 |
4 |
Katkowski |
Apator Toruń |
C |
1 |
5 |
Monika Wiśniewska |
Baszta II Żnin |
C |
= |
6 |
Jabłoński |
Torfarm II Toruń |
B |
0 |
7 |
Leszek Bultrowicz |
Gambit Świecie |
B |
1 |
8 |
Edward Kuliński |
Leszczyński Włocławek |
B |
0 |
9 |
Cichocki |
Zryw Włocławek |
C |
0 |
10 |
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
3 marca 2002 - Turniej Szachowy
o Puchar Starosty Nakielskiego - NOK Nakło |
|
Piotr Szybowicz, 6/9, III miejsce, 20 zawodników, P-15 |
Runda |
Imię i Nazwisko |
Klub |
Punkty |
1 |
Grzegorz Rydzyński |
NOK Nakło |
1 |
2 |
Waldemar Maliński |
MGOK Mrocza |
1 |
3 |
Zygfryd Łopiński |
MGOK Mrocza |
= |
4 |
Dariusz Wargulec |
NOK Nakło |
0 |
5 |
Krzysztof Kwaśniewski |
NOK Nakło |
1 |
6 |
Tomasz Radziejewski |
MGOK Mrocza |
= |
7 |
Jacek Jesse |
MGOK Mrocza |
1 |
8 |
Jarosław Wiśniewski |
NOK Nakło |
0 |
9 |
Tomasz Szreder |
AZS AB Bydgoszcz |
1 |
|
25 kwietnia 2002 - Turniej Towarzyski
Instytut Matematyki Bydgoszcz |
|
Wyniki turnieju |
Miejsce |
Imię i Nazwisko |
Punkty |
1 |
Wiesław Krużyński |
6,0 |
2 |
Jarosław Jakubowski |
5,5 |
3 |
Bartłomiej Siwiec |
5,0 |
4 |
Piotr Szybowicz |
4,5 |
5 |
Piotr Sworowski |
4,5 |
6 |
Zdzisław Biegański |
4,0 |
7 |
Adam Gołąbiewski |
3,0 |
8 |
Jolanta Miśko |
2,0 |
9 |
Włodzimierz Jastrzębski |
0,5 |
Piotr Szybowicz, 4,5/8, IV miejsce, 9 zawodników, P-5 |
Numer |
Imię i Nazwisko |
Ranking |
Punkty |
1 |
Wiesław Krużyński |
2100 |
1 |
2 |
Jarosław Jakubowski |
2200 |
0 |
3 |
Bartłomiej Siwiec |
2200 |
= |
4 |
Piotr Sworowski |
2000 |
1 |
5 |
Zdzisław Biegański |
1800 |
0 |
6 |
Adam Gołąbiewski |
1800 |
1 |
7 |
Jolanta Miśko |
1800 |
0 |
8 |
Włodzimierz Jastrzębski |
1801 |
1 |
|
|
3 maja 2002 - Turniej Szachowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Biblioteka Kcynia |
|
I miejsce w turnieju zajął Piotr Szybowicz (AZS AB Bydgoszcz) z wynikiem 7.5/8. Startowało 9 szachistów. Grano tempem P-15. |
|
5 maja 2002 - Turniej Szachowy
Miejski Ośrodek Sportu Żnin |
|
Piotr Szybowicz, V miejsce, 8,5/12, 13 zawodników, P-5 |
Miejsce |
Imię i Nazwisko |
Wynik |
1 |
Ostrowski |
1 |
2 |
Jerzy Śniadecki |
1 |
3 |
Monika Wiśniewska |
0 |
4 |
Robert Wiśniewski |
= |
5 |
Marcin Szary |
0 |
6 |
Marciniak |
1 |
7 |
Piotr Konieczyński |
1 |
8 |
Łukasz Bugalski |
0 |
9 |
Dawid Jankowski |
1 |
10 |
Piotr Rynarzewski |
1 |
11 |
Marcin Dobosz |
1 |
12 |
Przemysław Szymczak |
1 |
|
|
11-20 czerwca 2002 - IV Międzynarodowy
Turniej Szachowy - Zawisza Bydgoszcz |
|
Piotr Szybowicz, 5/9, XI miejsce, 32 zawodników, P-120 |
Runda |
Imię i Nazwisko |
Ranking |
Klub |
Punkty |
1 |
Radosław Hetman |
2000 |
MDK 1 Bydgoszcz |
= |
2 |
Przemysław Szmidt |
1800 |
EMDEK Bydgoszcz |
0 |
3 |
Sławomir Król |
2000 |
MKSz Myślibórz |
0 |
4 |
Jakub Jóźwicki |
1800 |
MDK 5 Almaserv Bydgoszcz |
1 |
5 |
Karol Jaroch |
1800 |
MDK 5 Almaserv Bydgoszcz |
1 |
6 |
Jerzy Andrzejewski |
1800 |
Centrum Bydgoszcz |
0 |
7 |
Michał Tarkowski |
1800 |
MDK 5 Almaserv Bydgoszcz |
= |
8 |
Krzysztof Gulbicki |
1600 |
EMDEK Bydgoszcz |
1 |
9 |
Jacek Urban |
1800 |
Gambit Świecie |
1 |
|
|
30 czerwca 2002 - Puchar Borów Tucholskich
LO Tuchola |
|
Piotr Szybowicz, 5/9, XXII miejsce, 52 zawodników, P-15 |
Runda |
Imię i Nazwisko |
Ranking |
Klub |
Punkty |
1 |
Marek Olszewski |
2202 |
Chemik Bydgoszcz |
0 |
2 |
Jarosław Jakubowski |
2235 |
Chemik Bydgoszcz |
0 |
3 |
Zdzisław Biegański |
1800 |
AZS AB Bydgoszcz |
0 |
4 |
Wiesław Wruck |
1800 |
Myśliwiec Gostycyn |
0 |
5 |
Przemysław Jahr |
1800 |
Łucznik Żołędowo |
1 |
6 |
Kamil Marchlewicz |
1600 |
UKS BDK Brodnica |
1 |
7 |
Paweł Paluszkiewicz |
1600 |
UKS ZS 8 Chojnice |
1 |
8 |
Mirosław Myk |
1800 |
Myśliwiec Gostycyn |
1 |
9 |
Marcin Kosznik |
1600 |
Pruszcz Gdański |
1 |
|
|
27 lipca 2002 - Memoriał Tadeusza Dobaczewskiego
Miejski Ośrodek Sportu Żnin
|
|
Piotr Szybowicz, III miejsce, 6/9, 17 zawodników, P-10 |
Miejsce |
Imię i Nazwisko |
Klub |
Wynik |
Kolor |
Punkty |
1 |
Waldemar Jagodziński |
Baszta Żnin |
1 |
B |
7 |
2 |
Robert Wiśniewski |
Baszta Żnin |
1 |
C |
7 |
3 |
Piotr Szybowicz |
AZS AB Bydgoszcz |
|
|
6 |
4 |
Piotr Rynarzewski |
Baszta Żnin |
1 |
B |
6 |
5 |
Monika Wiśniewska |
Baszta Żnin |
0 |
B |
6 |
6 |
Łukasz Bugalski |
Baszta Żnin |
0 |
C |
6 |
7 |
Piotr Konieczyński |
Baszta Żnin |
0 |
C |
6 |
8 |
Dawid Jankowski |
Baszta Żnin |
1 |
C |
6 |
9 |
Marcin Szary |
Baszta Żnin |
1 |
B |
5 |
10 |
Karolina Szymczak |
EMDEK Bydgoszcz |
|
|
5 |
11 |
Damian Kamiński |
MLKS Solec Kujawski |
|
|
4 |
12 |
Bartosz Zbytniewski |
Baszta Żnin |
|
|
4 |
13 |
Agnieszka Adamska |
Baszta Żnin |
1 |
B |
4 |
14 |
Erika Sadkiewicz |
Niemcy |
|
|
3 |
15 |
Bartosz Bartoszewski |
Chemik Bydgoszcz |
|
|
1 |
16 |
Edyta Chromińska |
Baszta Żnin |
|
|
1 |
17 |
Dawid Pietryszyn |
- |
|
|
1 |
|
|
3 sierpnia 2002 - Puchar Lata (Turniej I)
Miejski Ośrodek Sportu Żnin |
|
Piotr Szybowicz, II miejsce, 15,5/19, 20 zawodników, P-5 |
Miejsce |
Imię i Nazwisko |
Klub |
Punkty |
1 |
Waldemar Jagodziński |
Baszta Żnin |
19,0 |
2 |
Piotr Szybowicz |
AZS AB Bydgoszcz |
15,5 |
3 |
Piotr Konieczyński |
Baszta Żnin |
15,5 |
4 |
Robert Wiśniewski |
Baszta Żnin |
14,5 |
5 |
Marcin Szary |
Baszta Żnin |
14,5 |
6 |
Damian Kamiński |
MLKS Solec Kujawski |
13,0 |
7 |
Jerzy Śniadecki |
Baszta Żnin |
12,5 |
8 |
Dawid Jankowski |
Baszta Żnin |
11,5 |
9 |
Monika Wiśniewska |
Baszta Żnin |
11,0 |
10 |
Michał Tarkowski |
MDK 5 Almaserv Bydgoszcz |
10,5 |
11 |
Marcin Dobosz |
Baszta Żnin |
7,5 |
12 |
Bartosz Zbytniewski |
Baszta Żnin |
7,5 |
13 |
Piotr Rynarzewski |
Baszta Żnin |
7,5 |
14 |
Marta Majdan |
Baszta Żnin |
7,5 |
15 |
Zygmunt Majdan |
Baszta Żnin |
6,5 |
16 |
Agnieszka Adamska |
Baszta Żnin |
5,5 |
17 |
Erika Sadkiewicz |
Niemcy |
3,5 |
18 |
Edyta Chromińska |
Baszta Żnin |
3,0 |
19 |
Dawid Pietryszyn |
- |
2,5 |
20 |
Paulina Musiałkowska |
- |
1,5 |
|
|
11 sierpnia 2002 - Puchar Lata (Turniej II)
Miejski Ośrodek Sportu Żnin |
|
Piotr Szybowicz, IV miejsce, 16/21, 22 zawodników, P-5 |
Miejsce |
Imię i Nazwisko |
Klub |
Punkty |
1 |
Adam Karbowiak |
Baszta Żnin |
19 |
2 |
Przemysław Hałas |
Unia Gniewkowo |
19 |
3 |
Waldemar Jagodziński |
Baszta Żnin |
18,5 |
4 |
Piotr Szybowicz |
AZS AB Bydgoszcz |
16 |
5 |
Piotr Konieczyński |
Baszta Żnin |
16 |
6 |
Jerzy Śniadecki |
Baszta Żnin |
14 |
7 |
Damian Majdan |
Baszta Żnin |
13,5 |
8 |
Robert Wiśniewski |
Baszta Żnin |
13,5 |
9 |
Monika Wiśniewska |
Baszta Żnin |
13,5 |
10 |
Marcin Szary |
Baszta Żnin |
12 |
11 |
Tomasz Palacz |
Unia Gniewkowo |
11,5 |
12 |
Michał Tarkowski |
MDK 5 Almaserv Bydgoszcz |
10,5 |
13 |
Damian Kamiński |
MLKS Solec Kujawski |
10 |
14 |
Piotr Rynarzewski |
Baszta Żnin |
10 |
15 |
Dawid Jankowski |
Baszta Żnin |
8,5 |
16 |
Zygmunt Majdan |
Baszta Żnin |
7,5 |
17 |
Marcin Dobosz |
Baszta Żnin |
5 |
18 |
Edyta Chromińska |
Baszta Żnin |
5 |
19 |
Marta Majdan |
Baszta Żnin |
5 |
20 |
Dawid Pietryszyn |
- |
2 |
21 |
Paulina Musiałowska |
- |
1,5 |
22 |
Krzysztof Walczak |
- |
1 |
|
|
31 sierpnia 2002 - Puchar Lata (Turniej III)
Miejski Ośrodek Sportu Żnin |
|
Piotr Szybowicz, III miejsce, 15/22, 12 zawodników, P-5 |
Miejsce |
Imię i Nazwisko |
Klub |
Wynik |
Punkty |
1 |
Marcin Szary |
Baszta Żnin |
0 1 |
18,5 |
2 |
Robert Wiśniewski |
Baszta Żnin |
0 0 |
17,5 |
3 |
Piotr Szybowicz |
AZS AB Bydgoszcz |
|
15,0 |
4 |
Przemysław Szymczak |
Baszta Żnin |
0 1 |
|
5 |
Dawid Jankowski |
Baszta Żnin |
1 1 |
|
6 |
Piotr Rynarzewski |
Baszta Żnin |
1 1 |
|
7 |
Michał Tarkowski |
MDK 5 Almaserv Bydgoszcz |
0 1 |
|
8 |
Damian Kamiński |
MLKS Solec Kujawski |
1 0 |
|
9 |
Zygmunt Majdan |
Baszta Żnin |
1 0 |
|
10 |
Marta Majdan |
Baszta Żnin |
1 1 |
|
11 |
Agnieszka Adamska |
Baszta Żnin |
1 1 |
|
12 |
Paulina Musiałowska |
- |
1 1 |
|
|
|
29 grudnia 2002 - Turniej Świąteczny
MDK 2 Bydgoszcz |
|
Piotr Szybowicz, 4/9, P-15 |
Runda |
Imię i Nazwisko |
Kolor |
Punkty |
1 |
Monika Wiśniewska |
B |
1 |
2 |
Przemysław Wiśniewski |
C |
0 |
3 |
Bartłomiej Karpiński |
B |
1 |
4 |
Renata Bursa |
B |
1 |
5 |
Aleksander Kraiński |
C |
0 |
6 |
Edyta Wesołowska |
C |
1 |
7 |
|
B |
0 |
8 |
Marek Heise |
B |
0 |
9 |
Dariusz Wargulec |
B |
0 |
|
Powiat 10 IV 2002
5[114] Turniej Szachowy z okazji Dni
Historyka Bydgoszcz - Instytut
Historii IV 2002
8/11 3[12z] 5
Runda Przeciwnik Ranking Wynik
1 Anna Szybowicz 1000 1
2 Wojciech Gres 1000 1
3 Rafał Grod 1000 1
4 Arkadiusz Szczepański 1000 1
5 Mirosław Marczuk 1600 0
6 Krzysztof Garczewski 1000 1
7 Adam Gołąbiewski 1800 1
8 Andrzej Purat 1000 1
9 Zdzisław Biegański 1800 1
10 Włodzimierz Jastrzębski 1801 0
11 Wiesław Krużyński 21 0
Dogrywka
Runda Przeciwnik Ranking Wynik
1 Zdzisław Biegański 1800 1
2 Mirosław Marczuk 1600 1
6[115] Mecz Wykładowcy - Studenci
Bydgoszcz - Instytut Matematyki 25 IV
2002 1/1 15
Przeciwnik Ranking Wynik
Włodzimierz Jastrzębski 1800 1 0
Studenci Wykladowcy 7 5
8[117] Turniej Szachowy z okazji uchwalenia
Konstytucji 3 Maja Kcynia -
Biblioteka 3 V 2002
7.5/8 1[9z] 15
10[119] Mecz AB Bydgoszcz - ATR
Bydgoszcz Bydgoszcz - Instytut
Matematyki V 2002
1/1 15
ATR Bydgoszcz AB Bydgoszcz 1 5
|