7-8 CZERWCA 2014 - BYDGOSKA IZBA LEKARSKA

Miejsce Imię i Nazwisko Kategoria Punkty Ranking uzyskany
4 Piotr Lech I 6/7 2075
15 Jerzy Białas II+ 5/7 2000
73 Danuta Karwowska II 2,5/7 1338

Relacja z zawodów

Piotr Szybowicz - Zawodnik UKS „Szachowej Dwójki” Szubin - Piotr Lech zajął IV miejsce w ogólnopolskim turnieju szachowym z udziałem 89 uczestników. W dniach 7-8 czerwca 2014 roku odbył się w Bydgoszczy IV Memoriał Szachowy im. Romana Mariana Bugalskiego. Grano na dystansie 7 rund z czasem 60 minut na zawodnika. Zwyciężył Jakub Jóźwicki (10 WSK Bydgoszcz), który zgromadził 6,5 punktu z 7 możliwych do zdobycia. Kolejnych 3 miłośników królewskiej gry uzyskało po 6 punktów. II miejsce zajął Mateusz Budnik (EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Wasyl Badyra (Gambit Świecie) i IV miejsce wspomniany Piotr Lech (UKS „Szachowa Dwójka” Szubin), który przegrał podium jedynie gorszą wartościowością. W memoriale startowało jeszcze 2 przedstawicieli szubińskiego klubu. Jerzy Białas uplasował się na XV pozycji (5), a Danuta Karwowska zakończyła zawody na LXXIII miejscu (2,5). W rozgrywkach uczestniczyli szachiści z Bydgoszczy, Świecia, Gostynina, Lubska, Nowego, Torunia, Sławna, Gniezna, Chojnic, Świekatowa, Kowalewa Pomorskiego, Polkowic, Szczecinka, Gdańska, Lipna i Szubina.. wyniki turnieju