22 (13) Wojtek Kucharski 1000 I 1
23 (4) Marta Czekała 1000 I 1
24 (5) Zuzia Ziółkowska 1000 I 0

Relacja z turnieju

Ostatni dzień przed feriami zimowymi 60 miłośników sportów umysłowych (36 warcabistów i 24 szachistów) spędziło na XV Turnieju Warcabów Międzynarodowych i XIV Turnieju Szachowym. Zawody trzeba było połączyć, gdyż zaplanowany na 24 stycznia turniej szachowy nie mógł się odbyć z powodu szkolnej dyskoteki. Salę gry ponownie zalał potok dzieci i gdyby przyszły jeszcze 2 osoby nie byłoby miejsca... Udało się, ale nauczyciel coraz bardziej siwieje. Opanowanie takiej liczby maluchów jest naprawdę trudne. Przypominam wszystkim rodzicom i dzieciom, iż na dystansie 5 rund wyniki są dosyć przypadkowe i różnica 1 punktu oznaczała spadek nawet o 14 miejsc w tabeli, jak to miało miejsce w turnieju szachowym. W rozgrywkach uczestniczyli czołowi uczniowie szkoły (warcaby), w tym zdecydowanie najlepsi z klas pierwszych (szachy, warcaby). Ktoś musiał w takim zestawieniu zająć dalsze miejsce w tabeli. Podziękowania jak zawsze dla naszego etatowego, profesjonalnego sędziego Mikołaja Włoch i rodziców, którzy pomagali w pilnowaniu szachowo - warcabowej gromadki. Oprócz zawodników SP 60 wystąpiły gościnnie dzieci z SP 38, 66, 25, 32, 12, Przedszkola 49 i 20, dwóch rodziców oraz szachista z Krakowa Maciej Wolak, reprezentujący najstarszy klub w Polsce - Krakowski Klub Szachistów 1893. Mama Jolanta Wolak (Miśko) - posiadaczka I kategorii szachowej, mieszkała niegdyś w Bydgoszczy, a w czasach juniorskich broniła barw MDK 1.
Na początek wyniki turnieju warcabowego. I miejsce w grupie A zajął Kacper Kopczyk, II miejsce Mikołaj Nowak, III miejsce Mateusz Marciniak. I miejsce w grupie A (dziewczynki) zdobyła Wiktoria Mordak, II miejsce Wiktoria Mirr, III miejsce Magda Błocińska. Tutaj poza konkursem wystąpili dwaj seniorzy: Paweł Mirr (posiadacz III kategorii warcabowej), który z łatwością pokonał wszystkich przeciwników i Robert Kopczyk. W turnieju B (klasy II-III) tryumfował Kacper Skaliński (cały turniej wygrał Krzysztof Mirr z I klasy) przed Szymonem Osińskim i Michałem Kozłowskim. W kategorii klas I miejsca na podium zajęli kolejno: Krzysztof Mirr, Tymon Piechocki i Damian Szychowski. Wśród dziewczynek (klasy II-III) złoty medal przypadł Julii Rydyńskiej, srebrny zdobyła Karolina Strzyżewska, a brązowy Maja Strzyżewska. I miejsce wśród dziewczynek klas I (startowało 8 małych pań !) wywalczyła Melisa Kowalska, II miejsce Bogusia Kopczyk i III miejsce Marta Błocińska.
Wyniki turnieju szachowego. I miejsce Adrian Wojciechowski, II miejsce Michał Fiugajski, III miejsce Kamil Twarowski (w ogólnej klasyfikacji III miejsce zajął Maciej Wolak). W kategorii klas pierwszych I miejsce Maciej Wolak, II miejsce Mateusz Danak, III miejsce Maciej Derecki. W odrębnej klasyfikacji dziewczynek wygrała Julia Kowalska, wśród dziewczynek klas pierwszych I miejsce przypadło Kasi Redloch przed Mają Bernatajtys i Martyną Wirszyłło. szczegółowe wyniki turnieju warcabowego