Grupa A
Miejsce Imię i Nazwisko Klub Kategoria Punkty
24 Michał Fiugajski MDK 1 Bydgoszcz V 3/7

Relacja z turnieju

Paweł Jaroch - 7 grudnia 2013 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy, który zgromadził na starcie 51 zawodników w dwóch grupach (do lat 7 i 13) z Torunia, Bydgoszczy, Świekatowa, Łysomic, Kowalewa Pomorskiego, Czernikowa i Zielonki k/Bydgoszczy. Jest to bardzo dobry rezultat zważywszy na termin zawodów. Sala gry mieściła się w **** hotelu FILMAR w Toruniu, który myślę, że jeszcze nie raz ugości młodych i nieco starszych szachistów z regionu. Głównym organizatorem zawodów była Szkoła Szachowa Gambit Marka Kubickiego. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund z czasem po 15 minut na zawodnika. Zawody prowadził sędzia klasy międzynarodowej - Fide Arbiter Paweł Jaroch. W turnieju nie pobierano wpisowego, a sponsorami turnieju byli: hotel Filmar, Filmarfactory, Olkop, Em3dach.pl.
W turnieju do lat 13 było dwóch faworytów. Ostatecznie po remisie między sobą i lepszą wartościowością wygrał Radek Tamoń (OPP Toruń) przed Adamem Kopaczewskim (Torfarm-64 Toruń). Ładnie grała też Wiktoria Sivickis (OPP Toruń), która uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wśród dzieci do lat 7 wygrał wnuk współwłaściciela Filmaru - Adam Filipiak (Szkoła Szachowa Gambit), przed Karolem Kędzią (MGOK Kowalewo Pom.) i Piotrem Podolakiem (Toruń). Tym razem Toruń nie był gościnny zabierając wszystkie medalowe miejsca :)