Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych
Dodane przez admin dnia 06 czerwca 2012 10:13

We wtorek, 29. maja zakończyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w koszykówce - Energa BasketCup. Reprezentujący województwo Kujawsko-Pomorskie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy zdobył srebrny medal. Podopieczne Krzysztofa Janika i Beaty Ołdak w finale na ERGO Arenie przegrały ze szkołą z Sosnowca. Przypomnijmy, że przed rokiem taki sam rezultat osiągnęły

rozwiń Czytaj więcej ↓

Treść rozszerzona

zawodniczki urodzone w 1998 roku. Dodajmy, że SP 60 reprezentowały koszykarki zrzeszone w Międzyszkolnym Uczniowski Klubie Sportowym "MUKS" Bydgoszcz.
Szkoła Podstawowa nr 60 z Bydgoszczy pierwszego dnia turnieju zanotowała jedną przegraną. Zwycięstwa z zespołami reprezentującymi podstawówki ze Zgorzelca i Nowego Sącza dały ostatecznie 2. miejsce i awans do walki o miejsca 1-8. Drugiego dnia Energa BasketCup SP 60 wygrała mecze z ekipami z Lubartowa i Płocka. Dodatkowo Organizatorzy w meczach z udziałem Szkoły Podstawowej z Sierakowic orzekli walkowery za udział nieuprawnionej zawodniczki, przez co podopieczne Krzysztofa Janika i Beaty Ołdak uzyskały prawo do gry w wielkim finale imprezy. We wtorek, ostatniego dnia mistrzostw, SP 60 zmierzyła się z SP 45 z Sosnowca. Przeciwnik ze Śląska okazał się tego dnia lepszy i zespół z Bydgoszczy po raz drugi z rzędu zdobył srebrne medale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych - Energa BasketCup.